Bitcoin 'Çok Değerli' veya 'Sıfır Değerli' Olabilir - BTC MAGAZİN

Bitcoin ‘Çok Değerli’ veya ‘Sıfır Değerli’ Olabilir

Maryland merkezli bir yatırım yönetimi şirketi olan Miller Value Partners’ın kurucusu ve bilgi yöneticisi, Bill Miller , Bitcoin’in potansiyel olarak çok değerli olabileceğini söyledi. Ancak Miller, yatırımcıları kripto para biriminin aynı zamanda sıfır değerine de inebileceği konusunda uyardı.

Bitcoin İlginçtir çünkü Geleneksel Pazar Varlıkları ile “İlişkili Değil”

Miller, CNBC ile yaptığı bir röportajda şöyle belirtti:

Bitcoin’i seviyorum çünkü geleneksel borsa ile ilişkili değil. Çok değerinde olma potansiyeline ve sıfır değerinde olma potansiyeline sahip.

Dijital para fiyatları Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, Miller firması Bitcoin’e 1 milyar dolar yatırım yaptı. 68 yaşındaki Miller, varlıklarının kişisel net değerinin yaklaşık %1‘i ile Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Bununla birlikte, deneyimli portföy yöneticisi, genişletilmiş kripto ayı piyasasının yarattığı belirsizlik nedeniyle şirketinin dijital varlıklara tahsis etmesini ölçeklendirdiğini söyledi .

Bitcoin Hala “Entellektüel Bir Deney”

Geçen yıl, Miller Bitcoin’in “ilginç” olduğunu ve bir değer deposu olarak kabul edilme konusunda şansı olduğunu söylemişti. Miller ayrıca, çoğu altcoinin değersi olduğunu düşündüğünü belirtti. Kriptolar için soğuk hava deposu çözümleri sağlayıcısı Xapo’nun CEO’su Wences Cesares’e benzer şekilde görüşlerini dile getiren Miller, Bitcoin’i “ilginç bir teknolojik deney olarak nitelendirdi. Tüm yatırımcıların Bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışmasını tavsiye etti.

Bitcoin temel olarak hisse senetleri veya tahviller ile istatistiksel olarak ilişkili değildir, bu da onu mükemmel bir çeşitlendirici yapar.

Geleneksel Varlıklarla İlişkisi Yok

Bucknell Üniversitesi’nden ekonomi ve sosyoloji mezunu olan Pompliano, “eğer biz” Bitcoin ile S&P 500 arasındaki korelasyona bakarsak aralarındaki ilişkinin 0’a yakın olduğunu görürüz’’ dedi. Pompliano yine de Bitcoin’e kişisel varlıkların %1 ile %2’si kadarıyla yatırım yapılabileceğini söyledi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu