Merkez Bankaları Gelecekte Kripto Para Birimi Rezervine Dönebilir - BTC MAGAZİN

Merkez Bankaları Gelecekte Kripto Para Birimi Rezervine Dönebilir

8 Ocak’ta Tel Aviv Üniversitesi’ndeki İsrail Bitcoin Zirvesi’nde, kıdemli kriptograf Nick Szabo sansüre dayanıklı kripto para birimlerinin kullanımının, başarısız para planlamasından muzdarip olan ülkelerde artacağını açıkladı. Szabo ayrıca, ulusal altın rezervlerini desteklemek için dünya merkez bankalarının gelecekte kripto para birimi rezervlerine dönebileceklerini savundu.

Tel Aviv Üniversitesi’nin kripto para birimi etkinliğindeki katılımcılara göre, Szabo’nun açılış konuşmasında, üst düzey ekonomi politika danışmanı ve İsrail Ulusal Ekonomik Konsey başkanı Avi Simhon tarafından yapılan yorumlara yanıt verildi. Simhon,  Bitcoin teknolojisinin “özünde verimsiz” olduğunu ve zirvede kaybolacağını söylemişti. Dahası, başbakan ekonomi politikası danışmanı, küresel ölçekte teknolojiyi kullanarak enerjide trilyonlarca doların boşa harcanacağını iddaa etmişti.

Merkez Bankaları Bile Bitcoin Rezervlerini Altın Üzerinden İsteyebilir

Szabo gönülden kripto para birimlerine inanıyor ve yaptığı konuşma ile dijital devrimin birçok yararını açıkladı. Ek olarak, Szabo gelecekte merkez bankalarının altın yerine kripto para birimlerine dönüşmesinin mümkün olduğunu savundu.

“Örneğin, bir merkez bankasının yabancı bir merkez bankasına veya devlete tahvilleri ile güvenemeyeceği durumlar olabilir. “Geliştirilen çözümlerden biri, İsviçre hükümetinin sizin için elinde tutmasıdır – bu, güvenilmeyen bir çözüm değildir. İsviçre hükümetinin kendisi politik baskılara maruz kalıyor ve bu nedenle daha fazla güven için çözüm kripto para birimidir.

Szabo konuşmasının sonlarında ise Naziler üzerinden örnek verdi:  

Altın rezerviyle ilgili diğer sorun ise fiziksel olarak savunmasız olmaları. Naziler Avrupa’daki ülkeleri fethettiğinde ilk gittikleri yer merkez bankasının altın rezervleriydi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu