Kripto Para Birimleri İle Hisse Senedi Alım Devri Başlıyor

Kripto para birimlerini kullanarak yeni geleneksel hisse senedi alım satım sistemi bugün Estonya merkezli DX borsası tarafından başlatılıyor. 

Borsa, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH ), XRP , Cardano (ADA), OmiseGo (OMG), Enigma, ShareToken ve Digibyte ile hisse senedi alımını destekleyecek. Tüm bu varlıklar ABD Doları ile eşleştirilirken, XRP ve ADA Japon Yeni ile, XRP ve Digibyte, euro ile eşleştirilecek.

Yatırımcılar ne tür hisse senetleri alabilecekler ?

Yatırımcılar kripto paralar ile, Facebook, Google, Apple, Netflix, Tesla, Nvidia, Amazon, Intel ve Baidu gibi şirketlerin hisse senetlerini satın alabilecek. Geçtiğimiz hafta bildirildiği üzere, firma aynı fiziksel hisseye sahip olmadan müşterilerin Nasdaq’da listelenen şirketlerin de hisse senetlerini almalarına izin verecek.

Yeni platform, yatırımcılara, haftanın yedi günü 24 saat boyunca borsaya giriş izni veriyor. Dx borsasının açıklamasına göre yaklaşık 500.000 kişi ticaret yapmak için platforma kayıt yaptırmış durumda. Ayrıca DX.Exchange’in, Nasdaq’ın son teknoloji eşleştirme motoruyla desteklendiği söyleniyor.

Birkaç uzman, pazardaki yeni gelişme hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Bloomberg CEO’su düzenlemelere ilişkin bir yorumda bulundu:

“ABD’deki düzenleyiciler DX’in ilk hisse senedi listesinin ticaretini denetlemesine rağmen, İcra Kurulu Başkanı Daniel Skowronski, bu hizmeti vermek için Amerikalıların iznine ihtiyaç duymuyor. Çünkü DX orada çalışmıyor. Şirket, Avrupa Birliği’nde çalışma yetkisi bulunan Estonya Mali İstihbarat Birimi tarafından lisans aldı. ”

AlphaPoint’teki ürün müdüründen bir başka uzman yorum ise, Ned Myers’den geldi.

“Mevcut finansal menkul kıymetlerin sayısallaştırılması, yeni bir sermayeye, halihazırda bir blok zincirine dayanan diğer ticari varlıklar ile karşılaştırılabilir şekilde, parçalara ayrılma yoluyla yeni bir sermaye elde etmek için gerçek bir fırsat sunmaktadır. Hepsi aynı eğilimin örnekleri – blok zincirinin avantajlarından yararlanan dijital bir güvenlik yaratmak. ”

Ned şöyle devam ediyor:

“Bir değer deposunu fiziksel bir varlıktan dijitale aktarmak, kripto varlıklarını fiat bir para birimine dönüştürme ile ilgili ücretleri yok ederek sermaye piyasalarında dolaşan yüzlerce milyar dolara daha kolay erişim sağlar. DX.Exchange’in bu yeni atılımı, AlphaPoint’in birçok müşterisinden gördüğü eğilimin bir göstergesidir. 2019’da hem blok zinciri hem de yüksek değerli varlık sektörlerine hükmetmesi muhtemeldir. “

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitpanda Borsasından Banka Kartı Adımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu