İsviçre Hükümetinden Blockchain İçin Strateji Çağrısı - BTC MAGAZİN

İsviçre Hükümetinden Blockchain İçin Strateji Çağrısı

Blockchain ve kripto paralar için hala birçok gelişmiş ülkede yasal bir düzenleme yapılmamıştır. Sektörün en büyük problemlerinden biri olan yasal düzenlemelerin eksikliği, verimliliği azaltmaktadır. İsviçte hükümeti konuyla ilgili geniş bir strateji oluşturma konusunda çağrıda bulundu. Bu çağrı yetkiler için akıllı sözleşmelere dayalı işlemlerin daha verimli hale gelmesini sağlayacak.

Dijitalleşmeyi büyük ölçüde destekleyen ve uygulayan İsviçre’nin blockchain düzenlemeleri konusundaki yaklaşımı piyasa için iyi bir girişim olarak görülüyor. Blockchain’in potansiyeli hükümet tarafından henüz test edilmemiştir. Bu yüzden maksimum potansiyel için bir tahmin verilemeyeceği de söyleniyor.

Blockchain için düzenlemeler yapılması hükümetler için büyük bir zorluk getiriyor. Kullanılan mevcut teknolojik peyzaj çok fazla değişiklik gerektiriyor.

İsviçre’nin blockchain düzenlemeleri mevcut yasaları etkileyecek mi ?

Değişiklik gerektiren en kilit yasalardan biri iflasla ilgilidir. Başlangıç olarak tüm verileri bir blok zincir ağında olduğu gibi varlık olarak düşünmek gerekir. Bu nedenle, mahkemeler iflas eden firmaları incelerken, belirli bir varlık hakkındaki her ayrıntıyı bilmek istiyor.

Bizi twitter, telegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu