WOM Protocol Mainnet’te Chainlink Price Oracle’ı Piyasaya Sürüyor

WOM Protocol Pte. Ltd., Chainlink’in pazar lideri merkezi olmayan oracle ağını başarıyla entegre ettiğimizi duyurmaktan gurur duyar. Şu anda mainnet’te yayınlanan bu entegrasyonlardan ilki, Chainlink destekli WOM/USD Fiyat Referans Feed‘inin lansmanıdır. Bu price oracle, WOM Protocol‘e, tüm likit ticaret piyasalarından hacim ayarlı bir toplamayı ve fiyat oynaklığını takip eden bir şekilde güncellemeleri temsil eden merkezi olmayan bir fiyat akışı sağlar. Sadece fiyat hassasiyeti sağlamakla kalmaz, aynı zamanda merkezi olmayan mimari, WOM’un son kullanıcılarımıza gösterilmesi ve ödül sistemimizde USD cinsinden ödüller olarak kullanması için kurcalamaya karşı korumalı bir fiyat verisi kaynağına erişim sağlar.

“Price oracles”e ek olarak, WOM, zincir üzerindeki içerik oluşturucular hakkında kimlik doğrulama verilerini getirmek için Chainlink’i kullanacak daha derin bir entegrasyon üzerinde aktif olarak çalışıyor. WOM bir platform olmadığından, kısmen izin gerektirmeyen bir sistem protokolü olduğundan, sosyal medya, yayıncılık, mesajlaşma veya e-ticaret platformu gibi çok çeşitli platformlardan gelen verilerin kimliğini doğrulayabilir. Daha sonra Chainlink, bu verileri, içerik pazarlama kampanyalarının ve içerik oluşturucuların platformlar arasındaki etkinliği hakkında güvenilir metrikleri depolamak için değişmez, herkese açık bir veritabanı görevi gören herhangi bir blok zincirine aktarabilir.

WOM Protocol ve Chainlink Kullanarak Daha İyi Bir İçerik Ekosistemi Oluşturma

WOM Protocol, markaların, reklam verenlerin, içerik sağlayıcıların ve içerik oluşturucuların en etkili pazarlama şekli olan ağızdan ağıza öneriler geliştirmelerine ve bunlardan yararlanmasına olanak tanır. WOM Protocol benzersizdir, çünkü etkileyici pazarlama reklamlarında ve kullanıcı tarafından oluşturulan diğer içerik reklam modellerinde (yani invaziv reklamlar, boşa pazarlama bütçeleri ve kötü bir kullanıcı deneyimi) görülen mevcut tuzaklardan kaçınır. Bunun yerine, WOM Protocol, ağızdan ağza içerik oluşturmak ve dağıtmak için WOM tokenleri aracılığıyla yerleşik finansal teşviklerle birlikte Blockchain’in genel ve değişmez doğasından yararlanır.

Doğru öneriler sağlayan güçlü teşvik mekanizmaları oluşturmanın temel ilkesi, reklamcılık sürecindeki herhangi bir tek hata noktasını ortadan kaldırmaktır. Bu bağlamda, hiç bir taraf tavsiyelerin değerini belirleme ve finansal ödüller dağıtma konusunda kontrol sahibi değildir. Bu, kullanıcının katılımını sağlayan sürece güven ve özgünlük getirir.

Uçtan uca dağıtılmış olmak WOM Protocol için esastır. Maksimum fayda sağlamak amacıyla WOM/USD piyasa verileri için Chainlink’in oracle ağının fiyat ödüllerine kullanılmasıyla, sistemin temel bir bileşeni merkeziyetsizdir. Bu, finansal teşviklerin dağılımını ve değerlemesini ademi merkeziyetçi kıldığından birden fazla WOM paydaşı arasındaki büyük çatışmaları önlediğinden bu abartılı olmamalıdır.

Oracle çözümlerine daha derin bir dalış yapıldığında, Chainlink piyasadaki en pratik ve erişilebilir oracle çerçevesini sundu, bu da hem anında elde edilebilirdi hem de geliştirme süresine sadece mütevazı bir yatırım gerektiriyordu. Chainlink ile entegrasyon sayesinde, WOM artık merkezi bir koordinasyon olmadan veya deneyimi tek bir borsa veya hatta piyasa manipülasyonu tarafından kolayca engellenebilecek küçük bir borsa seçimi ile sınırlamak zorunda kalmadan, WOM Token’in küresel piyasa fiyatını güvenli ve güvenilir bir şekilde tespit edebiliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Pasino.com, Kripto Bahislerini 2021'e Taşıyor
WOM Protocol Mainnet'te Chainlink Price Oracle'ı Piyasaya Sürüyor 2
womprotocol

WOM Protocol Pte. Ltd, CTO’su Francis West,Chainlink entegrasyonu hakkında şunları söyledi:

“Chainlink, varlığımızın piyasa fiyatının izlenmesinin merkezileştirilmesi için uygun maliyetli, anında konuşlandırılabilir bir çözüm sunar. Çözümleri, entegrasyon süreci kadar basittir. Uzun vadede bu entegrasyonu fazla bir yük olmadan genişletebiliriz.”

Daha da ötesine bakıldığında, hem WOM hem de Chainlink’in esnekliği, tüm büyük platformlarda içerik kimlik doğrulaması etrafında çok daha geniş kullanım örnekleri sunar. WOM, içerik etkinliğini doğrulamak için herhangi bir platforma ekleyebilirken, Chainlink bu verileri herhangi bir blockchain ortamına sunabilir. Bu, maksimum esneklik sunar ve herhangi bir platforma veya blockchaine yönelik pazarlama kampanyaları ve metrikleri sınıflandırmaz.

Chainlink küresel iş geliştirme başkanı Daniel Kochis, WOM Protocol için şunları söyledi:

” Chainlink’in ilk MarTech mainnet entegrasyonu olarak WOM ile faaliyete başlamaktan heyecan duyuyoruz. Sadece herhangi bir sosyal medya, yayıncılık, mesajlaşma veya e-ticaret platformuna entegre edilebilen bir protokol oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda pazarlama endüstrisinin karşılaştığı temel sorunları ele alacak şekilde yapıyorlar; sonuçta çeşitli paydaşların reklam tabanlı pazarlamadan daha fazla değer elde etmelerine izin veriyor “

İlk WOM destekli platform iOS ve Android’de indirilebilir:
https://apps.apple.com/de/app/yeay/id1070699048?l=en
https://play.google.com/store/apps/details?id=yeay.tv.yeay&hl=en

WOM Authenticator aracı iOS ve Android’de de mevcuttur:
https://play.google.com/store/apps/details?id=io.womprotocol.authenticator&hl=en_US
https://apps.apple.com/app/wom-authenticator/id1501404475?l

WOM Hakkında

WOM Protocol, markalar, içerik oluşturucular ve yayıncılar için ağızdan ağıza (WOM) önerileri gelir kaynağı haline getirmeyi sağlar. WOM Protocol, adidas dahil olmak üzere 900’den fazla marka ve yüzbinlerce içerik oluşturucu ve doğrulayıcıdan oluşan bir ağa sahip platformlarla canlı olarak test ediliyor. WOM Protocol, markalar için ana pazarlama kanalı ve içerik platformları için ana gelir akışı haline gelerek yıllık 335 milyar dolarlık dijital pazarlama harcamasını hedefliyor. Dünyanın dört bir yanından onlarca deneyimli yatırımcı tarafından desteklenmektedir.

WOM hakkında daha fazla bilgi için: https://womprotocol.io/

Chainlink Hakkında

Bir geliştiriciyseniz ve uygulamanızı Chainlink Fiyat Referans Feed’ine hızlı bir şekilde bağlamak istiyorsanız, geliştirici belgelerini ziyaret edin ve Discord‘daki teknik tartışmaya katılın. Entegrasyonu daha ayrıntılı bir şekilde görüşmek üzere bir çağrı planlamak istiyorsanız, buradan bize ulaşın.

Chainlink, akıllı sözleşmenize güvenli ve güvenilir veri giriş ve çıkışlarına erişim sağlayan merkezi olmayan oracle ağları oluşturmak ve çalıştırmak için açık kaynaklı bir blockchain soyutlama katmanıdır. Ethereum, Polkadot ve Tezos gibi sayısız blockchainlere; Google, Oracle ve SWIFT gibi büyük kuruluşların yanı sıra Synthetix, Aave ve Kyber Network gibi önde gelen DeFi uygulamalarına oracle’ler sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu