Fransız Milyarder: Libra Kaçınılmaz ve Yapıcı Bir Proje - BTC MAGAZİN

Fransız Milyarder: Libra Kaçınılmaz ve Yapıcı Bir Proje

İliad telekom grubunun kurucusu olan Fransız milyarder Xavier Niel , ekonomi gazetesi Les Echos’a verdiği röportajda Facebook’un Libra ‘sının “kaçınılmaz” ve “yapıcı” bir proje olduğunu söyledi.

Niel’e göre, Facebook’un kripto para birimi, mevcut finansal sistem dışındaki çeşitli kullanıcılara finansal hizmet sunmaya yardımcı olacak “güvenilir” bir proje. 

“Libra, ülkemiz menfaatlerine uygun, yapıcı, talepkar ve tutarlı bir projedir. Bu Facebook’un para birimi değil, demokratik bir yönetişim, gerçek bir ortak yapı ve Avrupa boyutu ile harika bir fikir toplayan oyuncuların para birimidir.”

Xavier Niel

Libra Birliği bünyesindeki üyelerden biri olan Niel, kripto para biriminin “kaçınılmaz” olduğunu ve düzenleyicilerin onu durdurmamalarını sağlayacağını sözlerine ekledi.

Niel, Fransa’yı “bu devrimin merkezinde” olmaya çağırdı.

Niel’in sözleri, ülkenin “hükümetlerin parasal egemenliğini” tehdit ettiği için Avrupa’da Libra’nın gelişimini engelleyeceğini iddia eden Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire’a doğrudan bir cevap niteliğindeydi.

Sosyal medya devinin yaklaşmakta olan kripto para birimi Libra dünyadaki çeşitli düzenleyiciler tarafından eleştirildi. Almanya bu yılın başlarında, Avrupa’da Libra’nın başlatılmasına karşı çıkmak için Le Maire’ye katıldı ve daha sonra ülkede dolaşmasını engellemek için yeni bir blok zinciri stratejisine geçti.

Libra Birliğinin kurucu üyelerinden olan PayPal, düzenleme baskısı nedeniyle üyelikten çekildi. Yapılan açıklamada, şirket mevcut misyonlarını ve iş önceliklerini ilerletmeye odaklanacağını söyledi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu