Shiba Inu ve Bitcoin Arasındaki Korelasyon Negatife Dönüyor: Ekim Ayında SHIB İçin Ne Bekleniyor?

Shiba Inu, geçmiş performanslar ve piyasa hareketleri ışığında Bitcoin ile zıt bir hareket sergiliyor. Bu durum, Shiba Inu'nun meme coin statüsünden çıkarak kullanım değeri üzerine odaklandığını mı gösteriyor?

Köpek temalı kripto para birimi Shiba Inu, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ile negatif bir korelasyon sergiliyor.

Zincir içi analitik firması IntoTheBlock’a göre, Shiba Inu ile Bitcoin arasındaki 30 günlük korelasyon katsayısı yeni düşük seviyelere, -0.24’e geriledi. Ancak, Shiba Inu, Chainlink hariç, Ethereum ve Dogecoin gibi diğer kripto varlıklar ile pozitif bir korelasyonu sürdürmeye devam ediyor.

Korelasyonlar, -1 ile +1 arasında bir ölçek üzerinde değişir. Eğer değerler negatif şekilde çarpıtılmışsa, birinin düşük fiyatları diğerinin yüksek fiyatları ile bağlantılıdır. Yani, negatif bir korelasyon, zıt yönlere hareket eden varlıklar arasındaki bir ilişkidir.

Eğer korelasyon değeri sıfırdan küçükse, iki varlığın zıt yönlere hareket ettiği sonucuna güvenle varılabilir. Sonuç olarak, Bitcoin ve Shiba Inu zıt yönlere hareket etmiş gibi görünüyor.

Bu durum, Shiba Inu’nun temel değeri olarak kullanım üzerine odaklandığı ve bir meme coinin statüsünden vazgeçmeye çalıştığı yeni bir yolu izlediği anlamına geliyor olabilir.

Yazım zamanında, Bitcoin ve Shiba Inu’nun fiyatı ikisi de son 24 saatte %0.5 yükseldi.

Eylül ayında Bitcoin şu anda %4 yükseldi, Shiba Inu ise %7.7 düştü.

Ekim Ayı, Shiba Inu için Olumlu Sinyaller Veriyor

Shiba Inu’nun fiyatı Eylül’ün başından beri bir aralıkta kalmış ve ayın sonunda, aralığın daha da daralması eğilim bu şekilde devam ederse yakında bir hareket olabileceğini düşündürüyor. Önceki aylarda SHIB’in sönük performansına rağmen, Ekim, tarihsel örnekler temelinde umut verici görünüyor.

Ortalama olarak, SHIB Ekim aylarında %420 kazanç elde etmiş. Örneğin, Shiba Inu Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $0.000088’e ulaştı.

Ancak, kripto piyasasının volatilitesi ve geçmiş performansın gelecekteki sonuçları garanti etmemesi gerçeği göz önüne alındığında, Shiba Inu’nun Ekim ayındaki fiyat yönü açık bir soru olarak kalmaya devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Fransa, Monero-Dash-Zcash Gibi Gizlilik Odaklı Kriptoları Yasaklayabilir !

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu