VanEck, Ethereum Protokolünü Destekleme Kararı Aldı!

Yaklaşan VanEck Ethereum xStrategy ETF (EFUT) karlarının %10'u, Ethereum çekirdek protokol geliştiricilerine destek sağlayan Protocol Guild'e yönlendirilecek; bu hamle Ethereum'u daha geniş kitlelere açabilir.

Global yatırım yöneticisi VanEck, Ethereum gelişimini destekleme kararı aldı. Bir tweet’te VanEck, yaklaşmakta olan EFUT ETF karlarının %10’unu, en az 10 yıl boyunca, Ethereum’un çekirdek protokolünün bakımında kritik bir role sahip olan 150’den fazla bireyi destekleyen Protocol Guild isimli birliğe bağışlama planlarını duyurdu.

https://twitter.com/vaneck_us/status/1707888396171977036?s=20

Protocol Guild, Ethereum’un çekirdek protokolünün bakımında kritik bir role sahip olan 150’den fazla bireyi içeren bir taban finansman yöntemidir.

Akran üyelerine karşılıklı desteğin yanı sıra daha geniş ekosistemin protokol çalışmasını desteklemesi için bir yöntem sunar.

Üyeleri, toplulukla birlikte, son Merge ve Shanghai geliştirmelerini hayata geçirmek için çalıştı. Bu, araştırma, uygulama, test, koordinasyon ve diğer alanlardaki çabaları içeriyordu.

Birçok “protokol guild” üyesi şu anda EIP-4844 (“proto-danksharding”) üzerinde çalışıyor; VanEck’e göre, bu geliştirme, Layer 2’lerin maliyetini azaltacak ve belki de Ethereum’u daha büyük erişilebilirliğe daha da yaklaştıracak.

VanEck, Lido Finance, Uniswap, Arbitrum ve Optimism gibi toplulukların geçmişte bu temel ETH geliştiricilerine geri ödeme yaptığını ve şimdi ETH katkıda bulunanlardan oluşan bu topluluğa geri ödeme yapma sırasının geldiğini belirtti.

28 Eylül’de yapılan bir açıklamada, VanEck, VanEck Ethereum xStrategy ETF (EFUT)’nin yakında başlatılacağını duyurdu.

EFUT, doğrudan ETH veya diğer dijital varlıklar yerine standartlaştırılmış, nakit ödemeli ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak.

Global yatırım yöneticisi, yaklaşmakta olan EFUT fonu aracılığıyla gelecekte Ethereum’un ana akım benimsenmesi için umut belirtiyor.

Fon, VanEck’e göre, 29 Eylül 2023’te yürürlüğe girdi; ancak, henüz işlem görmüyor. VanEck, ilerlemesi hakkında ek güncellemeler sunmayı vaat ediyor.

Bloomberg analisti James Seyffart’a göre, önümüzdeki hafta, Ethereum ETF yolculuğunda kritik olabilir. Seyffart’a göre, potansiyel olarak gelecek Pazartesi günü ETH vadeli işlem ticareti ile dokuz ETF başlatılabilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CryptoQuant CEO'su: Ethereum, Bitcoin Piyasa Değerini Değiştirebilir

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu