Yeni FTX CEO’su Mahkeme Dosyasında Sam Bankman-Fried’i Eleştirdi

İflas eden kripto para borsası FTX’in yeni CEO’su John Ray, eski CEO Sam Bankman-Fried’in yönetim tarzına yönelik sert eleştirilerde bulundu. John Ray, şirketin faaliyetleri hakkındaki duruşunu açıkladı. 

Son mahkeme dosyasında Ray, şu eleştiride bulundu:

“Kariyerimde kurumsal kontrollerin hiç bu kadar başarısız olduğunu ve güvenilir finansal bilgilerin bu kadar tamamen yok olduğunu görmemiştim.”

Binance CEO’su eski FTX CEO’su ve yönetimine karşı benzer eleştirilerde bulundu

Binance CEO’su CZ, CNBC ile yaptığı bir röportajda FTX tarafından sağlanan verilerin güvenilmez göründüğünü söyledi. Binance’in potansiyel olarak FTX’i devralması hakkındaki tartışma sırasında, fonların kötüye kullanıldığının apaçık göründüğünü açıkladı.

Binance ekibi, şirketinin FTX’i satın almayı düşündüğünü açıkladıktan sonra sonunda anlaşmadan çekilmişti. Binance, devralma sürecinden çekilmek için durum tespiti sürecindeki hataları suçladı.

Bundan önce Binance, FTX.com’u tamamen satın almak amacıyla FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu (LOI) imzalamıştı. Ancak anlaşma, Binance’in isterse anlaşmadan çekilme takdirine ilişkin bir maddeye sahipti. Kripto piyasası, Binance’in geri çekilmesinin ardından daha da düşüş eğilimine girdi ve zaten ayıda olan piyasayı çok daha kötü hale getirdi.

CZ, kullanıcı fonlarının kötüye kullanıldığının FTX’in devralma görüşmeleri sırasında sahip olduğu verilerden anlaşıldığını söyledi. Sam Bankman-Fried’in kripto imparatorluğu, görünüşe göre FTX ve Alameda Research arasındaki fonların saptırılması nedeniyle çöktü. 

CZ, FTX ekibinin kullanıcılarına, yatırımcılarına ve çalışanlarına açıkça yalan söylediğini iddia etti. Binance CEO’su en son yorumlarını bir CNBC röportajında ​​yaptı:

“Kullanıcı fonlarının kötüye kullanıldığı çok kısa bir süre sonra anlaşıldı. (SBF’nin) Kullanıcılarına, yatırımcılarına ve çalışanlarına yalan söylediği açıktı. Bu noktada, veri odasındaki veriler ne olursa olsun, artık güvenemez hale geldik.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, Rusya'da Mastercard ve Visa Kartlarını Kabul Etmeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu