Yılın Rekoru: Borsalardan 800 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Aktarımı Gerçekleşti!

Blockchain analitik firması Glassnode’a göre, borsalardan yaklaşık 800 milyon dolar değerinde Bitcoin çekildi ve bu, bu yılki en büyük ve Aralık ayından bu yana en önemli aktarım oldu.

ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase’de büyük miktarda kripto aktarımı olduğu iddia ediliyor. Glassnode’un verileri, günlük zincir üstü borsa akışının, kabaca 709,1 milyon dolar tutarında net bir Bitcoin çıkışı gösterdiğini ortaya koyuyor. Diğer büyük kripto para birimleri de bu eğilimden muaf değildi, hem Ethereum hem de Tether (USDT) de net çıkışlar yaşıyor, ancak daha küçük ölçekte.

Bu tür önemli para çekme işlemleri, kripto para birimi yatırımcılarının, varlıkların özel cüzdanlara aktarılması veya uzun vadeli bir tutma stratejisine doğru bir dönüş dahil olmak üzere çeşitli eylemlerinin bir göstergesi olabilir.

İlginç bir şekilde Glassnode’un verileri, borsalardan Bitcoin alan adres sayısının dokuz ayın en düşük seviyesine ulaştığını da vurguladı. Bu ölçüm için yedi günlük hareketli ortalama 1.676.357’ye düştü ve 15 Mayıs’ta gözlemlenen önceki dokuz ayın en düşük seviyesi olan 1.678.024’ü marjinal olarak aştı.

Devasa transferin tek bir balinaya atfedilmesi muhtemeldir, bu nedenle dijital varlıkların daha fazla kendi kendine gözetimine yönelik daha geniş bir eğilimi veya pazar konsolidasyonunun bir işaretini temsil etmesi pek olası değil. Yine de analistlerin ilgisini çekecek kadar büyüktü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BlackRock CEO'suna Göre Kriptoda Bir Sonraki Büyük Şey Bitcoin Olmayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu