Dogecoin Madencilerinin Rezervleri Tarihi Zirveden Önemli Ölçüde Geriledi

IntoTheBlock’a göre, Dogecoin madencilerinin rezervleri Mart sonundan bu yana önemli ölçüde azaldı. Mart, 2023 yılı için madencilerin rezervlerinde kaydedilen en yüksek DOGE miktarının görüldüğü dönem olarak kaydedildi.

Şu anda, madencilerin rezervlerindeki DOGE’nin değeri, bir buçuk ay öncesine göre 240 milyon DOGE daha az olmak üzere 4.53 milyar DOGE’dur. Dolar cinsinden hesaplandığında, mevcut Dogecoin fiyatıyla birlikte sırasıyla 514.63 milyon dolar ve 45.69 milyon dolar.

Dogecoin‘in piyasa değerinin 10 milyar doların üzerinde olduğu düşünüldüğünde küçük görünebilir. Ancak, DOGE’nin 240 milyonu, tüm madencilerin rezervlerinin %5’ini temsil etmektedir, bu da satış hızının ortalama üstü olduğunu gösterebilir.

İlginç bir şekilde, madencilerin satışları, 3 Nisan’da Dogecoin fiyatının %20’den fazla arttığı günlerden birkaç gün önce başladı. Daha yakından bakıldığında, önceki hafta 80 milyon DOGE satılırken, sonraki hafta yalnızca 10 milyon daha az satıldı. Bu süre zarfında fiyat %45 arttı ve %21 düştü. Yani, Dogecoin madencileri bu artıştan faydalananlar olmadı.

Madencilerin rezervlerini satmaya devam edip etmeyecekleri ve satış temposunu artırıp artırmayacakları merak ediliyor. Bu durum, zaten yılın başından bu yana en düşük seviyelerinde olan Dogecoin fiyatına baskı oluşturuyor.

140 milyar dolara yakın dolaşımdaki arz karşısında 4.5 milyar DOGE’nin küçük bir miktar olduğu düşünülebilir. Bununla birlikte, madenciler Dogecoin’i 2017 yılından beri sürekli olarak satıyor ve bu hacim daha erken veya daha geç bir şekilde piyasaya sürülecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin (DOGE) Son Büyük Duyurulara Rağmen Yükselemedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu