Youtube'un Kripto İçeriklerinin Kaldırılmasına İlişkin Spekülasyonlar Artıyor - BTC MAGAZİN

Youtube’un Kripto İçeriklerinin Kaldırılmasına İlişkin Spekülasyonlar Artıyor

Youtube’un Kripto İçeriğinin Kaldırılmasına İlişkin Spekülasyonlar Artıyor

Son saatlerde en az altı kripto Youtube kanalı, içeriğinin sitenin “zararlı ve tehlikeli” politikasına bağlı olarak kaldırıldığını bildirirken, popüler bir kanal Youtube’un “düzenlenmiş mal satışı” na işaret ettiğini iddia ediyor. Chris Dunn, iki yüz binden fazla abonesi olan bir kanala sahip ve bu kanaldaki birden fazla video bir çırpıda kaldırıldı. Youtube kripto temizlemesinin olası nedenleri hakkında spekülasyon yaptığı için, benzer sorunları ve hatta yasakları bildiren en az beş kanal daha var.

Kullanıcılar Olası Kripto Temizliğine İşaret Ediyor

Chris Dunn, Chico Crypto, The Cryptoverse, Crypto Tips ve BTC Sessions gibi tanınmış kripto kanallarının sansürünün yakında daha küçük kanallara gelebilecek daha büyük bir temizlik sinyali olduğu düşünülüyor.

67 bin abonelik kanalından birden fazla video kaldırıldıktan sonra bir hafta boyunca video paylaşım platformundan yasaklandığını iddia eden Chico Crypto, Twitter hesabından şunları söyledi:

”Youtube kanalı The Cryptoverse’den Chris Coney de bundan etkilendiğini belirterek, “Beni de yakaladılar, e-posta bugün mail hesabıma geldi” diyor. Crypto influencer Tone Vays, “Kahretsin, şovumun adı ‘Ticari Bitcoin’ olarak adlandırıldı. Onların listesinde olacağımdan eminim.” 

Alternatif Platformlar

Tüm söylentilerle birlikte, alandaki birçok kişi kullanıcıların içeriklerini daha az merkezi, sansüre daha dayanıklı sosyal medya platformlarına taşımasını öneriyor. Olası alternatifler arasında Dtube, Steemit, Bitchute, Bittube, Dlive ve Flote sayılabilir. Bu durum, etkilenen kanalları bildiren bağımsız kişi ve kuruluşların yol açtığı bir sonuç mu yoksa YouTube’un kendisi tarafından kripto para içeriğinin daha merkezi bir şekilde organize edilmiş bir temizliği olup olmadığını gösterecek. Mega- popüler video paylaşım platformunun haksız sansür ve tartışmalı gerekçelerle kullanıcıların içeriklerinin kaldırılması konusunda ateş altında olduğu ilk sefer değil. Her halükarda, en az altı kullanıcı son video kaldırma işleminden etkilendiğini iddia ediyor ve şikayetlerin sayısı git gide artacakmış gibi görünüyor. 

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu