‘Kripto Paralara Yatırım’ 2020 İçin İlk Beş Tehlikeli Yatırım Arasında

Kuzey Amerika Menkul Kıymetler Yöneticileri Birliği’ne (NASAA) göre, ‘kripto paralara yatırım’ 2020 için ilk beş yatırımcı tehdidi arasında.

En eski uluslararası yatırımcı koruma kuruluşu olan NASAA, önümüzdeki yıl yatırımcıları dolandırması muhtemel ilk beş ürün veya programı resmen açıkladı. Raporun sağlanması için yetkili makam, ABD, Kanada ve Meksika’daki eyalet ve eyalet güvenlik düzenleyicilerini araştırdı.

23 Aralık’ta yayınlanan raporda, yatırımcı şikayetleri devam eden soruşturmalar ve mevcut uygulama eğilimlerine dayanarak yatırımcıları tuzağa düşürmesi muhtemel ilk beş program yer alıyor.

NASAA, kriptoyla ilgili yatırımların yanı sıra, 2020 için en önemli endişe alanlarının arasında senet, emlak yatırımları, ponzi şemalarının yanı sıra çevrimiçi ve sosyal medya yatırım şemalarını da içeriyor.

NASAA başkanı “Kimse yatırım getirisini garanti edemez” diyor.

NASAA başkanı ve New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu başkanı Christopher Gerold, yatırım getirisini garanti edebilecek hiçbir yatırım türü olmadığını söyledi. Yatırımcıları daha dikkatli olmaya ve garantili yüksek getiri vaatlerine düşmemeye çağıran Gerold şu açıklamada bulundu:

 “Yatırım tekliflerinin riski olmadığını söyleyen herkes yalan söylüyor. Yatırımcıların neye yatırım yaptıklarını ve kime yatırım yaptıklarını anlamaları önemlidir. Aciliyet veya sınırlı kullanılabilirlik hissi ile az veya hiç risk olmayan veya anlaşmalı garantili yüksek getiri vaatlerine düşmeyin. ”

Menkul kıymet veya yatırım tavsiyesi alan tüketicileri koruma temel misyonu doğrultusunda NASAA, kripto para piyasalarındaki faaliyeti aktif olarak izliyor. 2018’in ortasına kadar, devam eden “Cryptosweep Operasyonu” girişimi kapsamında, kripto ile ilgili yatırım ürünleri ve ilk madeni para teklifleri ( ICO’lar ) hakkında 200’den fazla soruşturma başlattı.

Bu arada, kripto ile ilgili dolandırıcılık ve hırsızlıkların neden olduğu kayıpların ölçeği,  2018’de tahmini 1,7 milyar dolardan 2019’da 4,4 milyar dolara kadar yükselerek son yıllarda büyük bir artış gösterdi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Ve Ripple Gelecekte Ortaklık Kurabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu