01 Nisan 2021 Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Cardano’nun fiyatı 2021 boyunca önemli kazançlar kaydetmiş olsa da, ADA’nın geçtiğimiz aydaki fiyat hareketi çoğunlukla yatay seyretti. Bu, ADA’yı yüksek oranda aralıklı kalmaya zorlarken, aynı zamanda piyasadaki yükseliş ivmesi kuruduktan sonra fiyat düzeltmelerine duyarlı hale getirdi.

Yazım sırasında, ADA, son birkaç gün içinde değerinde çok fazla değişiklik olmadan 1,19 $ ‘dan işlem görüyordu. ADA, 38 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip ve CoinMarketCap’e göre beşinci en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor.

Cardano 1 günlük grafik 

01 Nisan 2021 Cardano (ADA) Fiyat Analizi 2
Kaynak: TradingView
ADA / USD

Cardano’nun fiyatı son birkaç gündür aşırı derecede sınırlanmış durumda. Bu durum, kripto paranın 1.5 dolar seviyesini aşmasından beri böyleydi ve yazı yazılırken, altcoin hala 1.41 dolarlık anlık direnci ile 1.13 dolarlık desteği arasında işlem görüyordu. Yükseliş ivmesi önümüzdeki günlerde tamamen kaybolursa, 1,13 dolar ile 0,94 dolar arasındaki güçlü destek aralığının kripto para biriminin fiyatını dengelemesi muhtemeldir.

Şu anda piyasa koşulları göz önüne alındığında, kısa veya uzun pozisyonların yatırımcılara fayda sağlayacağını söylemek zor. Bununla birlikte, geçmiş emsaller göz önüne alındığında, ADA’nın önümüzdeki hafta yanlamasına işlem görmesi veya fiyatın daha önce belirtilen destek aralığına girebileceği küçük bir düzeltme görülebileceği unutulmamalıdır.

Gerekçe

ADA için teknik göstergeler ikiye bölünmüş bir hüküm verdi. MACD göstergesi, düşüş eğilimi gösterdikten sonra ADA piyasasında hafif düşüş olduğunu gösterdi. RSI göstergesi tarafsız bölgede işlem görmeye devam etti, ancak aşırı satım bölgesi yönünde ilerliyordu. Bu devam ederse, yükseliş ivmesi azaldığında, ADA bir kez daha fiyat düzeltmesine karşı savunmasız kalabilir.

Sonuç 

ADA’nın fiyatı uzun süreli bir konsolidasyon sürecinden geçiyor ve bu muhtemelen önümüzdeki hafta da devam edecek. ADA önümüzdeki birkaç gün içinde yeterli yükseliş ivmesi kazanamazsa, uzun vadeli beklentileri, hafif bir fiyat düzeltmesini de içerebilir. Şu anda, yatırımcılar fiyatın 1,1 ila 1,4 dolar seviyeleri arasında aralık sınırında hareket etmeye devam etmesini bekleyebilirler, ancak üst limiti aşması olası değil.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BCH Fiyat Analizi: Kayıpları Katlanıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu