04 Nisan 2021 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

04 Nisan 2021 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, dijital varlığın fiyatını daha da yükseltebilecek değişken bir bölgeye doğru ilerliyor. Fiyat kısa vadede bir düşüş trendi kaydetti, ancak 1.980.20 $ ‘da desteğe ulaştığında geri döndü.

Yazım sırasında, Ethereum’un fiyatı 2.052.40 $ ‘lık dirence yaklaşıyor ve 2.043 $’ dan işlem görüyor. Dijital varlığın piyasa değerinin 238,42 milyar dolar olduğu bildirildi.

Ethereum 1 saatlik grafik

ETHUSD
Kaynak: TradingView

Yukarıdaki grafik, fiyattaki düşüş eğiliminin piyasada daha fazla oynaklığa yol açtığını gösteriyor. Bununla birlikte, piyasa yeniden canlanırken, kısa süre içinde bir dalgalanmaya hazırlanıyor olabilir.

Bu artış, uzun vadeli yatırımcılar için bir fırsat sağlayabilir.

Muhakeme

Bollinger Bantları, ayrıştıkça piyasada yüksek volatilite gösteriyor. Sinyal hattı, düşen fiyatın yerini ayılara bıraktığını gösterirken, 50 hareketli ortalamanın da bir direnç görevi gördüğünü gösteriyor.

Ancak piyasada yükselen satın alma baskısı var. Göreceli güç endeksi, aşırı satım bölgesinden dengeye doğru hareket ederken bu yükselen satın alma baskısını vurguladı.

Oysa Awesome osilatörü, düşüş nedeniyle momentumun ayıya doğru kaydığını öne sürüyordu. Ancak, Awesome osilatörde görünen son yeşil çubuklar, alıcıların pazarda yükseldiğini gösterdi. Bu, ivmeyi olumlu tarafa çevirebilir ve boğaların fiyatı yükseltmesine yardımcı olabilir.

Sonuç

Mevcut Ethereum piyasası, fiyat direnç gösterdikçe fiyatın bir artışa tanık olabileceğini gösteriyor. Pazarın inşasına daha fazla alıcı katıldıkça, ETH yatırımcıları fiyat 2.039 doları aştığında fayda sağlayabilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu