1 Milyar Dolar Değerinde Dogecoin (DOGE) Transfer Edildi

DogeWhaleAlert’e göre, geçtiğimiz hafta 4 milyon Dogecoin veya daha fazlasını bağlayan 399’dan fazla işlem gerçekleşti. Toplamda 1.075.685.131$ değerindeki 7.949.363.850 Dogecoin, büyük cüzdanlar tarafından ortalama 0.13$ spot fiyatla değiştirildi. Daha da şaşırtıcı olanı, hepsi için ödenen transfer ücreti miktarı olan 865 DOGE veya 114 dolar.

Dogecoin, Ekim ayı sonlarında etkileyici bir yükselişin ardından bir satışa tanık oluyor. Dogecoin’in fiyatı, Tesla kralı Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını tamamlamasının ardından iki katına çıktı. Musk, satın almayı duyurmak için “kuş serbest bırakıldı” tweetini atmadan önce 27 Ekim’de 0,07 dolar civarında işlem görüyordu. Beş gün sonra 0.16 dolara yükseldi.

Kripto gözlemcileri, Musk’ın DOGE’yi platformun ödeme mekanizmasına entegre edeceğine dair yatırımcı bahislerinin fiyat artışını tetikleyen şey olduğunu iddia etti. Dogecoin o zamandan beri kazanımlarının bir kısmını kaybetti ve köpek temalı kripto para birimi 1 Kasım’dan bu yana altıncı kayıp gününü işaretleme yolunda olabilir. Boğalar 4 Kasım’da biraz soluk aldı, ancak toparlanma kısa sürdü.

Yazım anında DOGE, son 24 saatte %12,87 düşüşle 0,1016 dolardan el değiştiriyordu.

Musk’ın geçen hafta Twitter tişörtü giyen Shiba Inu köpeğinin bir fotoğrafının tweetlemesi, DOGE ödemelerine izin verebileceğine dair iddialara yol açtı. Birçok kripto para yatırımcısının Dogecoin konusunda ne kadar ciddi olduğu konusunda kafası karışık olduğu için erken ralli durdu. Örneğin, Musk geçen yıl Mayıs ayında bir talk show’da Dogecoin’den “koşuşturma” olarak bahsettiğinde, kripto para biriminin fiyatı düştü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CoinMarketCap, Kripto Para Ticaret Çiftleri için Sıralama Sistemini Güncelledi

Ardından, bu yılın Ocak ayında Tesla, “Giga Texas” kemer tokaları ve minyatür elektrikli araç modelleri gibi ürünleri karşılığında Dogecoin’i kabul etmeye başladı. Boring Company’nin Vegas döngüsü de Dogecoin’i kabul ediyor. Doge, Musk’ın yakın zamanda piyasaya sürülen “Burnt Hair” kokusunu satın almak için de kullanılabilir. Ancak Musk’ın Twitter’da Dogecoin’i tam olarak ne için kullanmayı planladığı bilinmiyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu