10 Ağustos 2022 Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Küresel kripto para piyasası kapitalizasyonu, Temmuz ayındaki ABD Tüketici Fiyat Endeksi baskısının ekonomistlerin beklentilerinin 20 baz puan altında %8.5 ile gelmesinden sonra kabaca 64 milyar dolar arttı. Yükseliş momentumundaki ani artış, Cardano ve Ripple’ın potansiyel kırılmalar için güç kazanmasına yardımcı oldu.

Cardano ve Ripple’da Boğa Dönüşü

Cardano ve Ripple, piyasanın yükseliş momentumu belirtileri göstermesiyle son dört saat içinde %4’ten fazla arttı.

ADA, ABD enflasyonunun Temmuz ayında %8.5’e düştüğü haberlerinin ardından kritik bir destek alanından toparlandı. Fiyat hareketindeki artış, Cardano’nun yerel tokenini 12 saatlik grafiğinde gelişen yükselen bir üçgenin X eksenine yaklaştırdı. Bu tedarik engelini aşmak, ADA’nın yeni bir yükseliş trendine girmesine yardımcı olabilir.

Teknik oluşumun Y ekseni %27’lik bir kırılma öngörüyor. ADA, iyimser görünümü teyit etmek ve 0,70 doları hedeflemek için 0,55 doların üzerinde 12 saatlik bir mum çubuğu basmak zorunda kalacak. Yükseliş tezinin doğrulanması için 0,50 doların üzerinde işlem yapmaya devam etmesi gerektiğini belirtmekte fayda var.

10 Ağustos 2022 Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi 2
ADA/USD 12 saatlik grafik (Kaynak: 
TradingView )

XRP ayrıca son birkaç saat içinde bir yükseliş gördü ve yazım zamanında 0.38 $ ‘lık gün içi en yüksek seviyeye ulaştı. XRP, Temmuz ayının sonundan itibaren çıktığı paralel bir kanalın üst trend çizgisinden sıçramış gibi görünüyor. Son fiyat hareketi, Ripple’ın yerel tokeninin daha fazla kazanıma bağlı olduğunu gösteriyor.

Mevcut fiyat seviyeleri etrafındaki satın alma baskısındaki artış, XRP’nin 0,41 $’ı tekrar ziyaret etmesine yardımcı olabilir. Bu direnç seviyesini keserse 0,45 dolara yükselebilir.

10 Ağustos 2022 Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi 3
XRP/USD 12 saatlik grafik (Kaynak: 
TradingView )

XRP, yükseliş görünümünü sürdürmek için 0,37 doların üzerinde işlem görmeye devam etmelidir. Bu hayati destek seviyesini kaybederse, potansiyel olarak 0,34 dolara düşüşe yol açan bir satış yaşayabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Litecoin Fiyat Analizi: LTC/USD Düşüş Gösteriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu