Ripple’dan Celsius Hamlesi!

Reuters’in bildirdiğine göre, San Francisco merkezli blok zinciri şirketi Ripple Labs, Celsius’un sıkıntılı varlıklarını satın almakla ilgileniyor. Dosyalara göre, mahkemeden devam eden iflas davasında temsil edilmek istendi. Şirketin sözcüsüne göre, Ripple faaliyetlerini ölçeklendirmek için aktif olarak birleşme ve satın alma fırsatları arıyor.

Celsius, son kripto para birimi çöküşünün en büyük kaybedenlerinden biri olduktan sonra Temmuz ortasında iflas koruması için başvuruda bulundu. Bu, Celsius’un aniden geri çekilmenin askıya alındığını duyurmasından sadece bir ay sonra geldi ve endüstride kargaşa yarattı.

Şirketin Temmuz ayı ortası itibariyle “yeterli likidite”de sadece 167 milyon doları vardı. Karşılaştırmak gerekirse Ekim ayında, Celsius’un yönetimi altında kabaca 25 milyar dolar değerinde varlık vardı.      Sözcüye göre, Ripple Celsius varlıklarını satın almak için somut bir karar vermedi. Rapora göre, şimdilik sadece bu varlıkların işletmesiyle “ilgili” olup olmadığını öğrenmekle ilgileniyor.

Ripple, ayı piyasasında bile işinin “katlanarak” büyümeye devam ettiğini vurguladı. Şirket, bilançosunda 1,2 milyar dolarlık bir boşluk olduğunu doğruladı.

Kripto devi FTX’in mali durumunun çok kötü olması nedeniyle şirketi kurtarmayı reddettiği bildirildi.  Haziran ayının sonlarında, ABD bankacılık devi Goldman Sachs’ın sorunlu kripto borç verenin varlıklarını ele geçirmek için fon toplamaya başladığı bildirildi.   


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple SEC Davasını Kaybetse Bile XRP Nasıl Yükselişe Geçebilir? İşte Uzmanların Tahmini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu