10 Ağustos 2022 Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Ripple (XRP) fiyatı, birincil desteğini 0,3600 $ olarak etiketledikten sonra yükselişe geçiyor. Bu bölgedeki alıcı tıkanıklığı, 0,3179 $’a olası bir düşüşü bozdu. Teknik görünüme bir bakış, XRP fiyatının günü 0,3800 doların üzerinde kapatabileceğini ve 0,4200 dolara ulaşılabileceğini ortaya koyuyor.

Ripple yöneticileri emanet hesaplarındaki XRP’lere ışık tuttu

Ripple yöneticileri, emanet hesaplarındaki XRP tokenlerinin kripto projesinin dolaşımdaki arzı için ne anlama geldiğine dair bir tartışmaya katkıda bulundu. Sohbeti başlatan XRP meraklısı, iki varlık – Ripple Labs ve XRP – arasında bir çatışma olup olmadığını da anlamaya çalıştı.

Tüm Ripple yöneticilerinden, Mühendislik Direktörü CEO Brad Garlinghouse, Nik Bougalis, CTO David Schwartz, eski geliştirici Matt Hamilton’dan XRP’nin kendi kendini ilan eden CEO’su Tiffany Hayden’a kadar konuya biraz ışık tutmaları istendi.

Hayden, emanet hesaplarındaki tüm XRP tokenlerinin satılmaya uygun olduğunu yanıtlayan ve ana hatlarıyla belirten ilk kişiydi; ayrıca, sahipleri XRP’lerini aynı şekilde kilitleme özgürlüğüne sahipler. Hamilton, emanet hesaplarındaki XRP’ler ile Lightning ağındaki Bitcoin’ler arasında çok az fark olduğunu söyledi.

“Yine de pratik bir fark var. Size bir Bitcoin ödemek istersem, bunu yapmak için bitcoin’leri yıldırım içinde kullanabilirim. Size biraz XRP ödemek istersem, bunu yapmak için emanette XRP kullanamam. Bu En azından IMO, dolaşımdaki arzın bir bölümünü aramayı haklı çıkarabilir, bir kısmını değil.”

CTO David Schwartz

Bir projenin dolaşımdaki arzı, arz ve talep dinamiklerini etkiler. Bu, Ripple’ın tokenleri emanet hesaplarında sattıklarında piyasaya tokenleri boşaltmakla suçlandığı ilk fiyat değil. Ancak şirket, eylemlerinin XRP fiyatını olumsuz etkilemediğini savunuyor.

XRP fiyatı etkileyici bir U dönüşü yapıyor

XRP fiyatı, dört saatlik grafikte azalan bir üçgen oluşturduğunda %11.73 düşüş sundu. 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) yardımıyla, formasyonun x ekseni 0,3179 $’a düşüş eğilimini önledi.

10 Ağustos 2022 Ripple (XRP) Fiyat Analizi 2
XRP/USD dört saatlik grafik

Keskin bir yükseliş, XRP fiyatını yazı yazarken 0,3772 dolardan işlem görmesini sağladı. Fiyatın 0,4200 dolara devasa bir hamle yapması sadece bir zaman meselesi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   12 Şubat 2020 Günlük Kripto Para Analizi

Aynı dört saatlik grafikteki Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), yükseliş yönünü güçlendiriyor. 12 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) 26 günlük EMA’yı aştığından, yatırımcılar başka bir satın alma sinyali izlemelidir.

10 Ağustos 2022 Ripple (XRP) Fiyat Analizi 3
XRP Tedarik Dağıtımı

Tersine, yatırımcılar 10 milyondan fazla XRP tutan balinaları görmezden gelmemelidir. Santiment’e göre, bu gruptaki adresler üç ayda 347’den 327’ye düştü. Düşüş kademeli olarak gerçekleşti ve XRP’nin henüz büyük hacimli sahipleri arasında güven oluşturmadığına işaret etti. Bu nedenle, çoğu yükseliş 0.4200$’a kadar tutmak isteyebilecek olsa da, yatırımcılar 0,4000$’dan kar almayı düşünmelidir.

Yazım anında Ripple (XRP) günlük %3.44 yükselişle 0.3762 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu