Morgan Stanley’e Göre Bitcoin Rallisine İşaret Edebilecek İki Faktör Var

Amerikan bankacılık devi Morgan Stanley’e göre, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için başka bir boğa koşusuna işaret edebilecek iki ana faktör var. Bankanın analistleri, ABD Merkez Bankası’nın genişletici para politikasına geçişinin başka bir ralliyi ateşleyebileceğine inanıyor.  

Varlığını sürdürmeyi başaran kripto borç verenler, Terra ekosisteminin çöküşünün ardından büyük bir kriz yaşadıktan kısa bir süre sonra hala yüksek getiri sunuyor. Kripto para vadeli işlem piyasası, önemli düzeltmeye rağmen sağlıklı kalıyor. Morgan Stanley, kaldıracın mevcudiyetinin kripto piyasasının başka bir rallinin eşiğinde olabileceğinin önemli bir işareti olabileceğini belirtti.

Amerikan bankacılık kurumu olan JPMorgan’a göre, kripto para piyasaları zaten “bir zemin buldu”. Bankanın analistleri, Ethereum’un yaklaşan Merge yükseltmesini Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için ana yükseliş katalizörü olarak görüyor.

Mike Novogratz kısa süre önce, Fed’in agresif bir şekilde faiz oranlarını artırması nedeniyle Bitcoin fiyatının yakın gelecekte 30.000 dolar seviyesine yükselmesinin pek mümkün olmadığını tahmin etti. Ancak, önde gelen yatırımcı uzun vadede yükseliş beklentilerini sürdürüyor.

Bu arada, Bloomberg’den Mike McGlone kısa süre önce yükselişin sadece “an meselesi” olduğunu belirtti. En büyük kripto para biriminin 100.000 $ seviyesini geri kazanmadan önce 17.000 $ seviyesini geri düşmesini bekleyen bazı Bitcoin yatırımcıları da var.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Analistlere Göre Bitcoin Bir Düşüş Daha Görebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu