Mike Novogratz, Bitcoin’in Yakın Zamanda 30.000 Dolara Ulaşamayacağını Söyledi

Galaxy Digital’in kurucusu ve milyarder kripto para yatırımcısı Mike Novogratz, Bitcoin‘in son fiyat artışından sonra bir süre daha menzile bağlı kalmasını bekliyor. 

Novogratz, Bitcoin’in yakın zamanda 30.000 doları geçmeyeceğine ve şu anda alana çok fazla kurumsal para gelmediğine inanıyor. Bloomberg TV ile yaptığı son röportajda Novogratz şunları söyledi:

“Bitcoin bu yükselişte 30.000 doları geçecek mi? Göreceğiz – şüpheliyim. Sanırım şimdi muhtemelen bu aralıkta olacağız. Bir süreliğine 20.000$, 22.000$ veya 30.000$ aralığında olursak açıkçası mutlu olurum. Adil olmak gerekirse, büyük kurumsal akışlar görmüyoruz, ancak kimsenin geri adım attığını da görmüyoruz.”

Yazım zamanı itibariyle, Bitcoin 444 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 23.290 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Son toparlanma, 2022’nin ilk yarısında gerçekleşen büyük satışların ardından yatırımcılara yeni bir umut verdi.

Öte yandan, Galaxy Digital CEO’su, son ivme ve The Merge güncellemesini göz önünde bulundurarak Ethereum’un 2.200 $ veya daha yüksek bir seviyeye ulaşmasını bekliyor. Şu anda, Ethereum 1.700 dolardan işlem görüyor.

Mevcut makro düzenine bakıldığında, Mike Novogratz da bu yıl herhangi bir mega boğa koşusu beklemiyor. Novogratz, Federal Rezerv oranlarının sıkılaştırılmasıyla birlikte, “2021 veya 2017’de gördüğümüz çılgınlığın yeniden alevlendiğini görmüyorum” dedi.

Galaxy Digital, Q2 2022’de Yarım Milyarlık Zarar Bildirdi

8 Ağustos Pazartesi günü erken saatlerde, Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i 554 milyon dolar zarar bildirdi. Net kayıplar, 2021’in ikinci çeyreğine kıyasla yaklaşık üç kat arttı. Resmi basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

Kayıptaki artış, dijital varlıklardaki gerçekleşmemiş kayıplarla ve Dijital varlık fiyatlarındaki düşüş nedeniyle Alım Satım ve Ana Yatırımlar işlerimizde yatırımlarla ilgiliydi ve Madencilik işimizdeki kârlılıkla kısmen dengelendi.

Galaxy Digital, Terra ekosistemindeki en büyük yatırımcılardan biriydi. Terra LUNA’nın çöküşü, şirket için büyük bir serveti aşındıran büyük bir darbe oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yeni Bir Rekora İmza Attı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu