Piyasanın Çoğunluğu Bitcoin’in 17.000 Dolara Düşmesini Bekliyor

Coinbase borsasındaki sipariş defterine göre, Bitcoin traderları ve yatırımcıları, ilk kripto para biriminin daha önce neredeyse iki yılın en düşük fiyatını test ettiği 17.000 $ fiyat aralığını hedefliyor.

Sipariş defterinde böyle bir teklif tarafı eğimini en son Mart 2020’de gördük, Bitcoin 2017’deki yükselişin ardından mutlak en düşük seviyelerine ulaştı, bu da piyasada paniğe neden oldu ve teklif ile talep arasında büyük bir dengesizlik yarattı.

Böyle büyük bir dengesizlik, bir fiyat etrafındaki büyük satın alma hacmi, bir sipariş defteri destek seviyesi oluşturmaktan ve fiyatı bir seviyeye itmekten başka bir şey yapmadığından, piyasa için mutlaka düşüş anlamına gelmez.

Piyasadaki siparişlerin dağılımı, istenen satın alma fiyatını yansıttığı için perakende yatırımcıların mevcut duyarlılığını belirlemek için harika bir araçtır. Bu durumda, piyasa katılımcılarının çoğunluğunun öngörülebilir gelecekte BTC‘de başka bir düşüş hedeflediğini açıkça görebiliriz.

Bitcoin ve etrafındaki olaylar, özellikle son birkaç haftadır gördüğümüz başarılı koşudan sonra, ilk kripto para biriminin 20.000 doların altına düşeceğine inanmamızı sağlayacak herhangi bir sebep göstermediğinden, piyasadaki pozitifliğin olmaması çoğunlukla spekülatif.

Şimdilik, ilk kripto para birimi, son haftalarda kıramadığı yükselen kanalda hareket ediyor. Ne yazık ki, Bitcoin 24.000 $ fiyat aralığının üzerine çıkamadı ve kanalın alt sınırına geri döndü. Yazım zamanında, Bitcoin son 24 saat içinde değerinin yaklaşık %4.61’ini kaybederek 23.035 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Daha Ne Kadar Düşecek? Dip Yakın mı? İşte Tarihsel Verilerin İşaret Ettiği Zaman!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu