100.000 Benzersiz Bitcoin Cüzdanı Bu Yıl BTC'yi Borsalara Taşıyor - BTC MAGAZİN

100.000 Benzersiz Bitcoin Cüzdanı Bu Yıl BTC’yi Borsalara Taşıyor

  • 2020’nin başından bu yana, kripto borsalarına BTC gönderen benzersiz cüzdanların miktarı, şimdi BTC’yi hareket ettiren 100.000 adresle iki katına çıktı.

Glassnode analitik firması, yılın başlangıcına kıyasla iki kat daha fazla kişinin şu anda Bitcoin’lerini dijital borsalarda depoladığını bildirdi.

Şimdi, BTC’lerini kripto ticaret platformlarına göndermeye devam eden 100.000 BTC adresi var.

Glassnode ayrıca, toplam BTC ücretlerinin son 24 saatte yüzde 51,9 arttığını bildirdi.

2020’de Tüm Gözler Bitcoin’de

Yıl başladığında, planlanan halving Mayıs ayında gerçekleştiğinden, topluluğun bu yıl Bitcoin’in hareketlerine ilişkin beklentileri yüksekti.

Bununla birlikte, 2020’nin başında beklenmeyen karantinalar nedeniyle, Federal Rezerv’in çok fazla USD basması nedeniyle Bitcoin hakkında giderek daha fazla insan olumlu hissediyor.

Şirketler, bankalar, hastaneler ve KOBİ’lerin kurtarılması için basılan paraların yanı sıra; ortalama ABD vatandaşları için “Trump’ın” teşvik kontrolleriyle, ekonomiye enjekte edilen nakit miktarı 6 milyon doların üzerindedir.

Bir gün önce, Bitcoin maksimalisti Max Keizer, Bitcoin’in USD ile ters bir korelasyona sahip olduğu fikrini tweetledi.

BTC Gönderen Kullanıcı Sayısı

Şimdi, Glassnode, insanların Bitcoin’lerini her gün hevesle kripto borsalarına gönderdiklerini ortaya çıkardı.

Tweet, BTC’nin günlük olarak taşındığı cüzdan sayısının yılın başından bu yana iki katına çıktığını ve şu anda bu tür 100.000 cüzdan olduğunu söylüyor.

Glassnode, benzer rakamlar en son görüldüğünde, 2017’de boğa piyasasına girilmişti diye belirtti.

BTC Ücretlerinin Metrik Değeri Yüzde 51,9 Arttı

Glassnode ayrıca ödenen toplam Bitcoin ücretlerinin değerinde önemli bir artış bildirdi (2 günlük MA). Bu metriğin değeri, son 24 saatte neredeyse yüzde 52 arttı.

Bu, daha fazla insanın BTC’yi cüzdanlarından borsalara, ödemeler veya normal para transferleri olarak taşıdığının bir göstergesidir. BTC’nin gönderilmesi, alıcıya para taşımak için günler gerektiren bankalar aracılığıyla havale işlemlerinin aksine, birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürer.

Ayrıca, daha yüksek ücretler, BTC işlemlerinin daha hızlı doğrulanmasına neden olur ve sonuçta ağ işlemi karşı tarafa daha hızlı ulaştırır.

CoinMarketCap’e göre, basın zamanında Bitcoin küçük bir düşüşün ardından 10.428 dolardan el değiştiriyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu