22 Eylül 2020 XRP Uzun Vadeli Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

22 Eylül 2020 XRP Uzun Vadeli Fiyat Analizi

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kolektif altcoin piyasası, geleneksel borsa, Altın ve Bitcoin tökezlediğinden dolayı, son 24 saat içinde kendi konumunu koruyamadı. Eylül ayı başındaki çöküşten sonra büyük altcoinler zaten mücadele ederken, XRP’nin toparlanmaya yönelik son yükselişi belirsiz bir şekilde durdu.

XRP, yüzde 6,5’lik bir düşüşle bir anda 0,232 dolara düştü. Fiyat basın zamanında biraz yükselirken, XRP 10.4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir.

XRP 1 Günlük Grafik

Tetikleme noktası geleneksel piyasanın düşüşünden gelmiş olsa da, XRP’nin günlük grafiği, yükselen bir kanal modelinden düşüş eğilimine geçmiş gibi görünüyor. Geçen hafta, XRP, direnci 0,254$ seviyesinde test etmek için yavaşça ivme kazandı, ancak varlık aralığın yakınında tutamadı. Fiyatın paternden çıkması ile grafiklerde serbest bir düşüş oldu.

0,222$’lık seviyede ki destekle XRP, bu aralıktan bir geri dönüş elde edebilir. Şu anda, XRP’nin fiyatı VPVR‘ye göre düşük işlem gören bir aralıktı, bu nedenle mevcut fiyat noktası geçicidir. Düşen momentumunun bir göstergesi olan Awesome Oscillator ile, daha fazla düzeltme yapılması, 0.222$’lık seviyenin yeniden testinin gerçekleşmesi mümkün olabilir.

Short Pozisyon Fırsatı Varmı?

Belirtildiği gibi, XRP şu anda grafiklerde bir toparlanma olduğunu gösteriyor, bu nedenle 0.240$’a geri dönüş yapması oldukça mümkün. Fibonacci geri çekilme çizgilerine göre 0.705 hattı, XRP için direnç noktası olacak ve bu fiyat noktasına, short pozisyon için bir giriş noktası yerleştirilebilir.

0.254$’lık bir sonraki dirençte bir stop loss kullanarak, 2.21x Risk/Ödül oranı ile 0,209$’dan karlı bir short ticareti elde edilebilir. Stochastic RSI zaten düşüş eğilimindeyken, düşüş beklemeden önce, yukarı doğru bir yükseliş önümüzdeki 24 saat içinde gerçekleşebilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu