11 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı, bu kripto ayı piyasasında sağlam bir temel bulmakta zorlandı. 24.000 doların üzerindeki destek, sık sık geri çekilmelerin ortasında zorlaşıyor. Bununla birlikte, genel teknik resmi 28.000 dolara sorunsuz bir yükselişe işaret ediyor. Bitcoin fiyatının yükseliş trendini sağlam tutmak için mikro ve temel faktörlerin desteğine ihtiyacı olacak.

Bitcoin fiyatı ivme kazanıyor

Bitcoin fiyatı, ayı piyasasından çıkmanın bir yolunu arıyor ve bir miktar başarı elde ettiğinin bir işareti, borsalarda düşen BTC miktarı. Glassnode’un zincir üstü verileri, 1 Ocak 2022’deki 2.652.488 BTC’den şu anda 2.377.195 BTC civarına düşen bir döviz bakiyesini açıklıyor.

Genellikle, bu metrikteki tutarlı bir düşüş, yatırımcıların paralarını satmaya daha yatkın oldukları borsalar yerine diğer cüzdanlarda tercih ettiklerini gösterir. Bu durum fiyatların sonunda döneceğini gösteriyor ki bu da Bitcoin fiyatı için olumlu bir gösterge.

11 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi 2
Borsalarda Bitcoin Bakiyesi

12 saatlik grafikteki MACD, Bitcoin fiyat hareketini 24.000 doların üzerine çıkardı. Yatırımcılar, 12 günlük EMA ve 26 günlük EMA’nın oluşturduğu yükseliş farklılığı yerinde kaldığı sürece daha fazla kazanç elde edebilir.

11 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi 3
BTC/USD 12 saatlik grafik

200 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) 25.257 doların üzerinde bir kırılması, ayıları daha fazla zayıflatacak ve kaçırma korkusunu (FOMO) ortaya çıkaracaktır. Kenarda bekleyen alıcıların çoğu yukarıdaki satın alma sinyaline kulak verirse, 28.000 $’a bir çıkış olacaktır.

Ayı piyasasının belirsizliği göz önünde bulundurulursa, 25.257 dolardan erken kar elde etmek daha güvenli olacaktır. Bununla birlikte, boğa yatırımcıları 26.000 $ ‘a kadar bekleyebilir, bu da 28.000 $’ a olan yaklaşımı belirlemesi muhtemel bir bükülme noktasıdır.

Flip tarafında, 24.000 $ ‘da büyük bir alıcı tıkanıklık bölgesinin olması bekleniyor. Düşüşler artarsa, yükselen trend çizgisi kullanışlı olacaktır. Bu desteği güçlendirmek, aynı 12 saatlik grafikte 50 günlük SMA’dır.

11 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi 4
Bitcoin IOMAP grafiği

Bitcoin fiyatı muhtemelen en az dirençli yola razı olacak ve IntoTheBlock’un IOMAP zincir üstü modeline göre yükselişe giden yol bu. Yukarıdaki grafik, küçük satıcı yoğunlaşma alanlarının varlığını 28.000 $ ‘a kadar gösteriyor. Sağlam destek bölgeleri, Bitcoin fiyatının 24.000 doların altına düşmesini engellemek için sıraya giriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   27 Nisan 2020 Günlük Kripto Para Analizi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu