Son Olumlu Gelişmeler Bitcoin’i Harekete Geçirdi, Sırada Ne Var?

ABD’de dünkü düşük enflasyon sonuçları piyasaya olumlu yansıdı ve Bitcoin alıcılarına 24.750$’a ulaşma ivmesi verdi. Şimdi 28.000-30.000 dolara yükselen trendi takip etmek için Bitcoin’in 24.300-24.400 dolar seviyesinin üzerinde konsolide olmaya devam etmesi gerekiyor. Direnç blokları 24.600 dolar ve 25.600 dolar fiyat seviyelerinde.

Peki bu sefer piyasalar, özellikle kripto için tetikleyici ne olabilir?

ABD enflasyonunun beklenenden düşük açıklanmasının yanı sıra BlackRock’un kurumsal müşterileri için özel bir BTC tröstü yaratma girişimi piyasaya can verdi. ABD Üretici fiyat endeksi (ÜFE) düşüyor, Temmuz’da bir önceki aydaki %11,3 seviyesinden %9,8’e düştü. Endeks %10,4 olan beklentilerin altında geldi. Piyasalar, dünkü tüketici enflasyonundaki güçlü yavaşlamaya ilişkin olumlu havanın ardından mantıklı olan verilere neredeyse hiç tepki vermedi. Bununla birlikte, ÜFE raporundan sonra analistlerin de belirttiği gibi, piyasaların Eylül ayında Fed’in %0,5’lik faiz artırımı olasılığı %70’e yükseldi ve %0,75’lik bir artış olasılığı hızla düşmeye devam ediyor. Fed’in faiz artırımlarının boyutunda bir azalma, özellikle kripto gibi riskli varlıklar olmak üzere finansal piyasalardaki durumu önemli ölçüde iyileştirebilir.

Coinbase ile ortaklığın duyurulmasından bir hafta sonra BlackRock, BTC’ye odaklanan bir tröst fonunun başlatıldığını duyurdu. Fonun, ABD kurumsal müşterilerine sunulması amaçlanıyor ve BlackRock’un Bitcoin’e doğrudan erişim sunan ilk ürünü olacak – ancak yalnızca spot piyasada. BlackRock yönetimindeki 10 trilyon doların yanı sıra şirketin kripto ile ilgili kararlarının hızı göz önüne alındığında, bu tür girişimlerin ciddiyet derecesi şüphesizdir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin İçin Ünlü İsimlerden Ard Arda Düşüş Tahminleri Geliyor, Düşüşün Piyasaya Faydası Olacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu