BlackRock, SEC Davasına Rağmen Coinbase ile Bitcoin Ortaklığı Kurdu

Amerikan çok uluslu yatırım yönetimi devi BlackRock, önde gelen ABD borsasının ana aracılık teklifi olan Coinbase Prime ile bir ortaklık duyurdu. BlackRock’un Aladdin platformunu kullanan kurumsal müşteriler, son bağlantı nedeniyle artık Bitcoin‘e maruz kalabilecekler. Şirketin küresel stratejik ekosistem ortaklıkları başkanı Joseph Chalom, dünyanın en büyük varlık yöneticisinin kurumsal müşterileri arasında kripto talebinde bir artış gördüğünü söyledi. Coinbase, yüksek profilli işbirliğini “heyecan verici bir kilometre taşı” olarak nitelendirdi. Kripto devi Digital Currency Group’un başkanı Barry Silbert, bir tweet’te anlaşmanın “oyun değiştirici” olduğunu iddia ediyor. Kripto kralı, Bitcoin’in yükseliş haberlerinde önemli ölçüde hareket edememesine şaşırıyor.

Perşembe günü piyasa açıldıktan sonra Coinbase hissesi %40’tan fazla fırladı. Aşırı oynaklık nedeniyle ticaret geçici olarak durdurulmak zorunda kaldı. Hisseler şimdi Mayıs ayının başından bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı, ancak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 429 $’dan hala %70’ten fazla düşüşte. ABD’nin önde gelen kripto ticaret platformunun hisseleri, bu yıl düşen kripto fiyatları nedeniyle düştü. Haziran ortasında Coinbase, ekonomik belirsizlik nedeniyle 1.100 çalışanını işten çıkardığını duyurdu. Temmuz ayı sonlarında, şirketin hisseleri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından araştırıldığına dair haberler üzerine düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Fiyatı Genesis İflasından Neden Etkilenmedi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu