4 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi: ABD İstihdam Verileri Öncesi Kripto Piyasası Düştü

Bitcoin, ABD’de yarın yayınlanacak olan aylık tarım dışı istihdam verileri (NFP) raporu öncesinde Perşembe günü düşüş gösteriyor. 

Bitcoin (BTC)

Dünkü fiyat artışından sonra, piyasalar kendilerini ABD’nin yarın yayınlanacak olan tarım dışı istihdam verileri raporuna hazırlarken, Bitcoin (BTC) Perşembe günü tekrar düşüşe geçti.

Cuma günkü raporun Temmuz ayında ABD ekonomisine 250.000 iş ilavesi göstermesi bekleniyor, bu da Haziran ayındaki 372.000 rakamdan daha düşük.

Bunun bir sonucu olarak, kripto traderları bugünün oturumunda riskten kaçınma yaklaşımı benimsediler ve bunun sonucunda dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin 22.790.66 dolara düştü.

4 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi: ABD İstihdam Verileri Öncesi Kripto Piyasası Düştü 2
BTC /USD – Günlük Grafik

Hareket, Bitcoin‘in bir kez daha 22.600 dolarlık destek seviyesine yaklaştığını gösteriyor; bu, kırıldığında, genellikle BTC / USD ayılar tarafından 20.000 dolara doğru itilebilir.

Şimdiye kadar bu olmadı ve BTC yazım anında marjinal bir şekilde kazanç sağladı ve 22.907,09 dolardan işlem gördü.

Fiyat gücü 53. tabanında izlenmeye devam ediyor, ancak bu 54’e, hatta 55’e doğru hareket ederse, hafif bir yukarı yönlü momentum dönüşü görebiliriz.

Ethereum (ETH)

Bitcoin‘e ek olarak, ayılar en büyük altcoini son destek seviyesinin altına ittiği için Ethereum (ETH) de tekrar kırmızıya büründü.

ETH/USD, düşüş baskısı tokenı gün içi en düşük seviye olan 1.611.62 $’a çekmesiyle bugünkü seansta 1.620 $’lık destek noktasının altına düştü.

Bu düşük seviye, Çarşamba günü ETH’yi 1.678.10 $’a ulaştıran fiyattaki toparlanmanın ardından geliyor.

4 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi: ABD İstihdam Verileri Öncesi Kripto Piyasası Düştü 3
ETH / USD – Günlük Grafik

Yazım itibariyle BTC’ye benzer şekilde, Ethereum bir kez daha desteğin üzerinde işlem görüyor ve ETH / USD şu anda 1,621,47 dolardan el değiştiriyor.

Bu, 10 günlük hareketli ortalamanın yukarı yönlü olmaya devam etmesiyle birlikte kısa vadede momentumun henüz tam olarak ayı bölgesine taşınmadığına işaret ediyor.

Ancak, bugün ile yarının raporu arasındaki oynaklık muhtemelen fiyat hareketini etkilemeye devam edeceğinden, bu durum yakında değişebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cosmos, Monero Fiyat Analizi: Güçlü Teknikler Piyasadaki Endişeleri Ortadan Kaldırıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu