11 Temmuz Ethereum (ETH) Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

11 Temmuz Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

ETH fiyatı son 2 haftadır güçlü bir yükseliş trendine sahipti ancak iki çok önemli puanda reddedildikten sonra durdu. 4.500$’a ulaştıktan sonra ETH fiyatı, kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte güçlü bir düşüş trendi içinde. Yatırımcılar, önümüzdeki birkaç hafta içinde Ethereum blok zincirinde yayınlanması planlanan EIP-1559 yükseltmesinin ışığında hala güçlü bir yukarı yönlü baskı bekliyorlar. Bu faydalı olsa da, grafik henüz kısa vadeli fiyat hareketi için aşırı yükseliş sinyalleri vermedi. 

Grafiğe baktığımızda, fiyatın yaklaşık iki aydır azalan bir kanalda sıkıştığını görebiliriz. Traderlar ve yatırımcılar, eşit miktarda momentum görüldüğü için kanalın her iki tarafını savundular. Fiyat son zamanlarda kanaldan çıktı, ancak ancak daha sonra gün mumunu geri kapattı, çünkü koyu siyahla gösterilen uzun vadeli trendde büyük bir ret görüldü.

ETH Fiyat Analizi: ETH/USDT 1 Günlük Grafik

Uzun trend çizgisinin yanı sıra, ETH’nin serbest kalması için boğaların kırması ve tutması gereken iki çok önemli işaret yatıyor. Bunlar 50 Günlük MA ve 2300-2430 dolar arasında büyük bir direnç bölgesi. ETH bu işaretlerin üzerinde kalana kadar fiyat düşüş olarak kabul edilir. Yazma sırasında, ETH 2100 dolarlık ana desteğiyle oynuyor. Bu değerin altında bir kırılma, fiyatın 1944-1811$’lık ana destek bölgesine doğru yuvarlanmasına neden olacaktır. Boğalar bu bölgeyi tutamazsa, fiyat sert ve hızlı düşebilir.

Stokastik RSI’ya baktığımızda, 80’lik aşırı alım değerinin yaklaşık 5 gün üzerinde gücün düzeldiğini görebiliriz. Bu, aşağı yönlü bir düşüşten korunmak için gücün 50 değerinden sıçraması gerektiği için bir düşüş senaryosu. Göreceli güç Endeksi son zamanlarda 50 değeri civarında hafif bir çift tepe oluşumu oluşturdu ve bu da ayıların fiyatı yükseliş bölgesine girmekten koruduğunu gösteriyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu