12 Kasım 2019 Günlük Kripto Para Analizi - BTC MAGAZİN

12 Kasım 2019 Günlük Kripto Para Analizi

Shinhan Bank, KOBİ Kredileri için Blockchain Platformu Kurmayı Planlıyor

Koreli medya kuruluşları, Blockchain’e dayalı kredi yönetim platformu oluşturmak için Shinhan Bank ile Küçük İşletmeler Tanıtım Şirketi’nin (SEMAS) ortaklık kurduğunu duyurdu. Platformun, kredilere başvuran KOBİ’lerin kredi doğrulama işlemlerini kolaylaştırması bekleniyor. 

Hükümet ve devlete ait kuruluşlar tarafından desteklenen küçük işletmelere daha düşük faiz verme planı, yönetilebilir geri ödeme planları içeriyor. SEMAS bu sebeple, uzun başvuru sürecinin KOBİ’ler açısından caydırıcı olabileceği fikriyle projede Blockchain teknolojisi kullanmayı planlıyor. Blockchain teknolojisinin kredi sürecinde verimli bir çapraz kontrol ve uyuşmazlık çözümü için faydalı olacağı düşünülüyor.

SEMAS Başkanı Bong Hwan Cho, “Mükemmel Blockchain teknolojisine sahip olan Shinhan Bank ile yaptığımız anlaşma sayesinde küçük işletmelere daha uygun ve değerli politika ve finansal hizmetler sağlıyoruz” açıklamalarında bulundu. 

ABD, Petrol İthalatını Takip Etmek için Kanadalı Blockchain Firmasıyla Anlaşıyor

ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı (DHS), sınır ötesi petrol izleme platformu oluşturmak için Kanadalı Blockchain firması girişimi “Mavennet” ile sözleşme yapıyor. Proje, büyük bir sınır ötesi ithalat pazarını hedefliyor. 

Hükümet verilerine göre Amerika, Kanada’nın en büyük petrol ithalatçısı olduğunu ve ayda milyonlarca varil ham petrol taşıdığını gözler önüne seriyor. 

Mavennet’in CEO’su Patrick Mandic, “Bu proje, peşinde olduğumuz dijital dönüşüme yardımcı olmak için güçlü bir yapı taşı.” açıklamalarında bulundu.

BTCUSD

20MA’yı aşağı yönlü test eden BTCUSD’nin gün içerisinde hareketli ortalamayı aşağı yönlü kırarak belirttiğimiz 8767 desteğinin altına çekildiğini gözlemliyoruz.  Aşırı satım bölgesinde bulunan kripto para biriminin 8767 seviyesinin üzerinde tutunması durumunda, 9000’li seviyelere ilerleme ihtimali bulunmaktadır. Geri çekilmenin devamı halinde kanal desteğine dikkat edilmesinde yarar görülmektedir. Kanal desteğinin kırılmasıyla 8566 destek seviyesi göz önünde bulundurulabilir. 

Dirençler:

8767 – 8969 – 9255

Destekler:

8566 – 8317 – 7914

ETHUSD

Gün içerisinde 20 ve 50 MA’yı yukarı yönlü test eden ETHUSD, kanal içerisindeki ilerleyişini sürdürüyor. Kanalın alt bandıyla hareketli ortalamalar arasında sıkışan ve yön arayışına giren kripto para biriminin tekrar 188 direncinin üzerinde tutunması, yukarı yönlü hareketliliğin devamı için önem arz etmektedir. Kanal desteğinin aşağı yönlü kırılması durumunda 177 seviyesine kadar çekilme meydana gelebilir. 

Dirençler:  

188 – 194 – 202

Destekler:   

177 – 169 – 162

LTCUSD

Üzerinde bulunduğu yukarı yönlü trendin desteğini test eden LTCUSD, 61 seviyesinin üzerinde tutunuyor. 20MA ile trend desteği arasında fiyatlamasını sürdüren kripto para birimi, denge seviyesinde ilerlemesini sürdürüyor. Trendin aşağı yönlü kırılması, 60 ve 57 seviyelerini sırasıyla beraberinde getirebilir. Diğer yandan, 20MA’nın yukarı yönlü kırılması durumunda ise 64 direncine kadar ivmelenme görülebilir. 

Dirençler:

64 – 68 – 75

Destekler:

61 – 57 – 53

XRPUSD

Aşırı satım bölgesinde yatay eksende ilerleyen XRPUSD, 0.2719 desteğini test etmiş; ancak aşağı yönlü kırılım gerçekleşmemiştir. Oluşabilecek yukarı yönlü toparlanmalarda ilk olarak 20MA, ardından 0.2791 direnci takip edilebilir. 

Dirençler:

0.2791 – 0.2850 – 0.2909

Destekler:

0.2719 – 0.2600 – 0.2507

ICRYPEX Hazine Uzmanı Helin Çelik

*Analizimiz bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi değildir.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu