Bitcoin Çin'de 1.4 Milyar Kişiye Tanıtıldı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Çin’de 1.4 Milyar Kişiye Tanıtıldı

Çin devlet haber ajansı Xinhua, Bitcoin hakkında bir ön sayfa yayınladı ve Bitcoin’i Blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması olarak sundu.

Xinhua makalesinde, Bitcoin’in nasıl çalıştığını, genel ve özel anahtarların nasıl farklılaştığını, yeni kripto para biriminin piyasaya nasıl girdiğini ve hatta halving olayını ayrıntılı olarak anlattı. Xinhua, BTC’nin asıl kullanım durumunun ağ pazarındaki işlemler olduğunu iddia ediyor.

Makale, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in ülkenin Blockchain teknolojisinin sağladığı “fırsatı yakalaması” gerektiğini belirtmesinden kısa bir süre sonra geldi ve Blockchain’in çeşitli sektörleri geliştirme potansiyelini övdü. 

Başkanın açıklamalarından kısa bir süre sonra Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC ) kripto para birimi madencilik endüstrisini kısıtlamaktan veya ortadan kaldırmaktan vazgeçti.

Sosyal medyadaki bazı kişiler Xinhua’nın Bitcoin ile ilgili makalesinin, Çin hükümeti için insanları kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı konusunda eğitmeye başlamasının bir yolu olabileceğini ve bu nedenle daha sonra merkez bankasının dijital para birimini tanıtabileceğini iddia etti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu