16 Eylül 2020 XRP Uzun Vadeli Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

16 Eylül 2020 XRP Uzun Vadeli Fiyat Analizi

XRP, alandaki diğer en iyi kripto para birimlerinin aksine, kolektif piyasanın 1-2 Eylül arasında çökmesinden sonra yanıt vermekte zorlandı. Bitcoin ve Ethereum iyileşme sürecinde önemli adımlar atarken XRP, 0,254$’lık anlık direncinin üzerine çıkamadı. Piyasanın tekrar biraz düşüş göstermesiyle birlikte, daha fazla değer kaybı olasılığı şu anda artıyor. Basın zamanında XRP, 11,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 0,240 dolar seviyesinde işlem görüyor.

XRP 1 Günlük Grafik

1 günlük grafiğe yakından bakarsak, XRP, neredeyse çift dipli bir paterni tamamladığı 27 Ağustos’ta; düşüş eğilimi gösterecek gibi görünmekteydi. Ancak, kısa bir toparlanmanın ardından, fiyat değerlemesini tekrar düşürdü ve uzun vadeli düşüş paterni, varlığı 0,254 dolarlık direncin altına taşıdı.

50-Hareketli Ortalama tarafından önceden belirlenen temel destek de; fiyatın bu seviyenin altına düşmesi ile grafiklerde geçersiz kılındı. Düşen hacim de fiyatın 1 Ağustos’ta en yüksek seviyeye ulaşmasının ardından düşen fiyatın faaliyetlerine bağlı kaldı. Relative Strength Index (RSI), grafiklerde alım baskısının kademeli olarak azaldığını göstererek, düşüşe devan ediyor.

Mevcut piyasa durumuna gelince, XRP’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde destek seviyesi olan 0.222$ fiyatını yeniden test etmesi muhtemel; ancak mevcut düşüş eğiliminin tersine çevrilmesi açısından önemli bir sorun olarak gözüken sinyal haftalık grafikte gözlemlenebilir.

XRP Haftalık Grafik

Son birkaç analizde, XRP‘nin ağustos ayının ilk haftasında 0,270 doların üzerine çıkmasının ardından 2 yıllık uzun düşüş trendi üzerinden haftalık bir mum kapattığını bildirmiştik. XRP başlangıçta düşüş trendinin üzerinde bir mum kapatabilmiş olsa da, şimdi son birkaç haftadır, yine düşüş trendinin altında kaldı.

Yakın gelecekte tokenin yukarıda belirtilen düşüş trendinin üzerinde bir pozisyon alamayacağı/mum kapatamayacağı düşünüldüğünde, aşağı doğru daha güçlü bir çekilme yapma şansı daha yoğun hale geliyor. Şu anda, fiyat haftalık zaman diliminde 50-Hareketli Ortalamadan destek alıyor ancak uzun vadeli yükseliş eğiliminin devam etmesi için XRP, yine 0.250$’ın üzerinde bir mum kapatmalı.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu