17.000 Doların Altına Düşen Bitcoin’i Ne Bekliyor?

Bitcoin’in geçen hafta tutunduğu 17.000$ fiyat eşiği düştü ve dijital altının fiyatı, yerel dibe dönme potansiyeliyle 16.000$ bölgesine geri döndü. İşte, başarısız bir kurtarma durumunda görebileceğimiz en olası senaryolar.

Yeni ticaret aralığı

Uzun süreli gerileme, ani bir toparlanma ve büyük fiyat artışlarıyla sona ermiyor. Aylarca süren sürekli aşağı yönlü hareketin ardından, Bitcoin veya diğer varlıklar, yatırımcıların nispeten ucuz kripto para toplayabilecekleri ve yeni bir ralli için temel oluşturabilecekleri bir birikim aralığına girecek.

17.000 Doların Altına Düşen Bitcoin'i Ne Bekliyor? 2
Kaynak: TradingView

15.000-18.000$ fiyat aralığı, Bitcoin’in tersine dönüş rallisinden önce bir miktar güç ve istikrar kazanabileceği bir konsolidasyon ve birikim dizisi haline gelebilir.

Piyasada giderek azalan satış baskısına rağmen Bitcoin’in daha da düştüğü bir senaryo da mümkün. Son iki ayda, kripto türevleri ticaret platformlarına açık ilgi düştüğü için Bitcoin oynaklığı aşağı doğru hareket ediyor.

Çoğu vadeli işlem ve opsiyon pozisyonunun tasfiyesine ek olarak, traderlar ve yatırımcılar fonlarını yeni bir FTX durumundan korumak için merkezi borsalardan uzaklaştırıyorlar.

Yazım zamanında, 15.566 $ fiyat eşiği, piyasadaki satış baskısına büyük ölçüde karşılık gelen kısa ve orta vadeli cüzdanların çoğu cüzdanlarını tükettiğinden ve kırılmaması gereken sağlam bir destek seviyesi olarak hareket ediyor. Şu an için Bitcoin 16.800$ fiyat seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatte değerinin %1’ini kaybediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   IMF'ye Göre Rusya-Ukrayna Savaşı Bitcoin'e Fayda Dolara Zarar Getirecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu