17 Aralık 2020 Ripple Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

17 Aralık 2020 Ripple Fiyat Analizi

Ripple (XRP) haftanın başında 0.5$’ın altındaki yıkıcı sell-off’un ardından toparlanmaya devam etti.

Ripple (XRP) yazı kaleme alınırken 0.56$’dan işlem görüyor. Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan Ripple (XRP), kripto piyasasındaki güçlü olumlu duyguların arasında günlük bazda %23’ün üzerinde değer kazandı.

Ripple’ın piyasa değeri 25 milyar dolara yükselirken, ortalama günlük işlem hacmi 17 milyar dolar olarak kaydedildi.

XRP/USD. Kaynak: TradingView

IBM, Ripple’ın ortağı olan Expertus Technologies’i satın aldı

Yüksek teknoloji devi IBM’nin ödemeler bölümünde Ripple’ın ortağı olan Kanadalı fintech startup’ı Expertus Technologies’i satın aldığı duyuruldu. Şirket, 50 milyar dolarında üzerinde işlem yapılmasına yardımcı olacak bir teknoloji sağlayacak. IBM, elektronik ödeme olanaklarını geliştirmeyi ve bankacılık müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılarken, giderleri kontrol edip yasal gerekliliklere uymayı umuyor.

Expertus Technologies, 2016’dan bu yana Ripple’ın ortağı. Şirket, bankalar için ödemeleri test ediyor ve yeni teknolojiyi mevcut ödeme altyapısına entegre ediyor.

Ripple tarafından Expertus Technologies ile ortaklaşa oluşturulan çözüm, likidite yönetimini iyileştirmek ve bankalar için finansal işlemlerin maliyetlerini azaltmaktı.

XRP Yeniden Yükselişe Geçti

Teknik açıdan bakıldığında, XRP 0.48$’dan azalan bir üçgenin x eksenini üzerine geri döndü ve toparlanmayı uzattı. Güçlü bir yükseliş ivmesi, XRP fiyatının hipotenüsü 0.54$’dan aşmasına ve yukarı yönlü hareketini sürdürmesine izin verdi. Üçgen modelinden ayrılırsa, XRP kırılma noktasında %39’luk bir fiyat artışı olan 0.76$’lık tahmini hedefe ulaşabilir.

XRP 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Aşağı yönde, 0.5$’lık psikolojik destek tarafından oluşturulan yerel destek, 4 saatlik 200 EMA ile güçlendiriliyor. Kırıldıktan sonra, fiyat yukarıda belirtilen azalan üçgenin x eksenini 0.48$’dan ve ardından 0.43$’dan test edebilir. Kırılırsa, sell-off 0.33$’lık nihai düşüş hedefine doğru uzayabilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu