17 Ekim Kripto Para Piyasası: Bitcoin’in Yükselişi Ne Kadar Sürecek?

Kripto para piyasası, çeşitli olumsuz makroekonomik güçler nedeniyle büyük bir satışla karşı karşıya. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, kripto kışının büyük bir darbesiyle karşı karşıya kaldı.

Yazım anında Bitcoin fiyatı son 7 gün içinde %1’e yakın ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden %65’e yakın değer kaybı gösteriyor.

Bitcoin, son 24 saatte hafif bir yükseliş göstererek %0.81 arttı ve şu anda 19.293 dolardan işlem görüyor. Ethereum da Bitcoin’i takip ediyor ve son 24 saatte %2,14 artış gösterdi. Şu anda 1311 dolardan işlem görüyor. ETH, 1.3 bin dolarlık destek hattını elinde tutmaya çalışacak.

BNB de geçtiğimiz gün %0,78 arttı ve şu anda 272 dolardan fiyatlandırılıyor.

XRP, kripto piyasasının en büyük kaybedenlerinden biri. XRP fiyatı son 24 saatte %3’ün üzerinde düştü ve 0,4689 dolardan işlem görüyor. Bu, XRP’nin son 7 gündeki haftalık kaybını %11’in üzerine çıkarıyor.

Dalgalı bir hafta geçirmesine rağmen, Cardano bir miktar rahatlama gördü ve son 24 saatte %0,4 arttı. Şu anda 0,3684 dolardan işlem görüyor. Ancak son 7 günde %12 düştü. Benzer şekilde Solana fiyatı da son 24 saatte %1,56 oranında artarak 30,31 dolardan işlem görüyor.

Son 24 saatte %1,75 artan Polygon ve aynı zamanda %1,11 artan Polkadot da kripto rallisinin kazananları oldu.

Quant, son 24 saatte %18 ve son 7 günde %40 artarak şu anda 214$’dan işlem görüyor.

Bitcoin Fiyatı Neden Bugün Yükseldi?

Genel makroekonomik durum hala kripto fiyat hareketini belirliyor. Fed, enflasyon seviyelerini frenlemek için agresif duruşunu sürdürürken kripto para birimleri büyük bir satışla karşı karşıya kaldı. Son enflasyon verileri, Merkez Bankası’nın faiz artırımlarının enflasyonu hedef seviyelere çekmediğini gözler önüne serdi.

Bununla birlikte, bugün Bitcoin fiyatındaki yükseliş doların gücünün düşmesine bağlanabilir. ABD Doları %0,3 düştü ve kripto piyasası bir yükseliş ile karşılık verdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Blockchain Müzik Endüstrisini Dönüştürebilir mi ?

Yükseliş Ne Kadar Sürecek?

Son yeşillenme kripto yatırımcılarını cesaretlendirecek olsa da, piyasa Fed’in bir sonraki faiz kararını izlemeye devam edecek. Bir sonraki FOMC toplantısı 2 Kasım’da ve uzun vadeli fiyat hareketini belirleyecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu