18 Ekim Kripto Para Piyasası: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Küresel ekonomi istikrarsızlıktan sallanmaya devam ederken kripto piyasası mücadele etmeye ediyor. Bununla birlikte, kripto piyasası hafif bir toparlanma gösteriyor. 

Bitcoin, son 24 saatte %0,81 yükseldi ve şu anda 19.544 dolardan işlem görüyor. Benzer şekilde, Ethereum %0.46 arttı ve 1325 dolardan işlem görüyor.

XRP günün değer kaybına uğrayan coinleri arasında yer alıyor. XRP fiyatı son 24 saatte %0.96 düştü ve yazım anında 0.4688 dolardan el değiştiriyor.

Binance Coin (BNB) son 24 saatte sadece %0.03’lük bir artış gösterdi ve 273$’dan el değiştiriyor.

Polygon ($MATIC), kripto piyasasının bugün en büyük kazananlarından biri olarak yer alıyor. Polygon son 24 saatte %5.12 yükseldi ve 0,8604 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin %0,38 ve 0,05935 dolardan işlem görüyor. Öte yandan, Shiba Inu da %0.6’nın üzerinde düştü ve 0.00001029 dolardan işlem görüyor.

Uniswap, kripto pazarının bir başka kazananı oldu. $UNI fiyatı son 24 saatte %2’nin üzerinde arttı ve 6.29$’dan işlem görüyor. 

Makroekonomik koşullar kripto fiyat hareketini yönlendiriyor. Son enflasyon verileri, uzun süreli bir niceliksel sıkılaştırma korkularını artırdı. Federal Rezerv, faiz oranlarını art arda dört kez 75 baz puan artırdı. En son Tüketici Fiyat Endeksi’nden sonra, başka bir mega faiz artışı olasılığı son derece muhtemel.

Ancak, yeni başbakan Jeremy Hunt tarafından Birleşik Krallık mini bütçesinin tersine çevrilmesi, piyasa duyarlılığını iyileştirdi. Benzer şekilde, Empire State imalat endeksinden elde edilen veriler, ABD ekonomisindeki zayıflığı vurgulamaya devam ediyor. Uzmanlar, Federal Rezerv’in çok geçmeden yön değiştireceğine inanıyor.

Yükseliş Ne Kadar Sürecek?

Duygular geliştikçe kripto piyasası yükseldi. Bununla birlikte, herhangi bir sürdürülebilir ralli, bir sonraki FOMC toplantısında olumlu bir Fed kararına bağlı olacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bu 7 Olay Bitcoin (BTC) Rallisini Tetikleyebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu