Avrupa Birliği (AB), Kripto Düzenlemeleri İçin ABD’den Yardım İstiyor

Küresel dijital varlık endüstrisi, kripto düzenlemelerinin olmaması nedeniyle artan oynaklık altında işlem görüyor. Avrupa Birliği (AB) finansal hizmetler şefi, kriptoyla ilgili daha net yasalar çağrısının ortasında, ABD’li politika yapıcıları bunun üzerinde bir sonuca varmaya çağırdı.

Kripto düzenlemesine artan ihtiyaç

Bir rapora göre, AB finansal hizmetler şefi Mairead McGuinness, finansal istikrarı tehdit eden dijital varlıklar hakkında bir uyarı yayınladı. Piyasaya uygulanan herhangi bir kripto düzenlemesinin küresel düzene konulması gerektiğini belirtti.

McGuinness, kripto piyasası etrafında yasalar oluşturmaya hevesli olan diğer ülkeleri de görmeleri gerektiğini vurguladı. Bununla birlikte, AB’nin uyguladığı kripto düzenlemelerine yetişmeye çalışan birkaç yetkili var. Pazarda farklı oyuncular olduğunu ancak aynı amaca hizmet ettiklerini sözlerine ekledi.

Rapor, İrlandalı yetkilinin ABD’li politikacılarla Capitol Hill’de bir araya geldiğini gösteriyor. Yetkili, kripto endüstrisinin nasıl düzenleneceği hakkında kısa bir konuşmada bulundu. McGuinness, ABD’li politika yapıcıların AB ile aynı çizgide olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, Avrupalı ​​politika yapıcılar kripto düzenlemeleri ve piyasası konusunda daha endişeli.

ABD’li yöneticiler yeni yasalara duyulan ihtiyaç konusunda ikiye bölündü

Bu arada, ABD düzenleyicisi ve yetkilileri, daha net kripto düzenlemelerine duyulan ihtiyaç konusunda bölünmüş görünüyor. Raporlar, SEC komiseri Hester Peirce’in düzenleyicileri, değiştirilemez token (NFT) yaratıcılarını ve yatırımcılarını belirli yasalardan muaf tutmak için çağrıda bulunduğunu gösteriyor.

Ancak Peirce, piyasada tahvil veya hisse senedi gibi düzenlenebilecek belirli NFT’lerin bulunduğunu belirtti.

Avrupa Birliği, dijital varlıklara karşı sert duruşuyla dünya çapında tanınıyor. AB politika yapıcıları tarafından yapılan yeni kripto düzenlemeleri bu ayın başlarında son aşamasını geçti. Bir dizi kural, çevresel etkilerini izlemek için stabilcoinlerin ihracını kontrol edecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Coinbase Pro Marjin Ticaretini Devre Dışı Bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu