Bitcoin Fiyatında Yükseliş Beklenirken Balinalar Yüklü Miktarda BTC Taşıdı

Büyük kripto işlemlerini izleyen popüler kripto izleme hizmeti Whale Alert, kısa süre önce dört işlemin 47.846 Bitcoin’i taşıdığını paylaştı. Bu arada, yakın tarihli bir Santiment raporu, Bitcoin’in bir fiyat canlanma belirtileri gösterdiğini ve fiyatın düşük kalmasına rağmen Bitcoin hash oranının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin Fiyatında Yükseliş Beklenirken Balinalar Yüklü Miktarda BTC Taşıdı 2

Dört işlemde yaklaşık 48.000 BTC taşındı – üçünün her biri yaklaşık 13.000 BTC taşıdı. Toplamda, bu dört transfer 939,8 milyon dolar olarak değerlendirildi. Tüm işlemler, tek bir adres birden fazla kullanılmadan farklı cüzdanlardan farklı adreslere gönderildi. Görünüşe göre balinalar varlıklarını yeniden dağıtıyor.

Bu arada, Santiment veri toplayıcı tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, Bitcoin’in uzun vadeli ölçümlerinin, fiyat düşük seviyelerde kalmasına rağmen, birkaç aydır zaten bir geri dönüş işaretleri gösterdiğini gösteriyor.

Weiss Ratings ajansının kripto para odaklı bir kolu olan Weiss Crypto, hafta sonu boyunca etkileyici olmayan piyasa performansına rağmen, amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’in teknik davranışlarına bakılırsa bir kırılmanın eşiğinde olabileceğini belirtti. Raporda, Bitcoin’in “teknik anlamda yükseliş” işareti verdiği belirtildi. Ayrıca, BTC hash oranının geçen gün yeni bir zirveye ulaşması da yakında bir kırılma olasılığını doğruluyor.

Btcmagazin market verilerine göre, bu yazının yazıldığı sırada önde gelen dijital kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte %0,78 artışla 19.590 dolar seviyesinde el değiştiriyor. Bitcoin, birkaç gün önce 14 Ekim’de 19.800 dolarlık yerel zirveden düştükten sonra son kayıplarını geri kazanmaya çalışıyor. Bu artışı, beklenenden daha yüksek olan ABD Ekim TÜFE verilerinin açıklanmasının ardından fiyatın 18.183$ bölgesine düşmesini izledi. Bu, Federal Rezerv’in yükselen enflasyonu kırmak için faiz oranlarını yükseltmeye devam edeceği anlamına geliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İsviçre Alpleri'ndeki Lüks Otel Bitcoin ve Ethereum'u Kabul Etmeye Başladı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu