19 Eylül 2020 Litecoin Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

19 Eylül 2020 Litecoin Fiyat Analizi

Geçtiğimiz yıl boyunca, piyasadaki birçok altcoin, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyat hareketinden ayrılma belirtileri gösterdi; yani korelasyondan kopmaya başladı. Bununla birlikte, Eylül ayında ki kripto piyasasının hareketi değerlendirildiğinde, bu durum henüz belli değildir. Aslında, altcoinlerin çoğu BTC düştüğünde Bitcoin’in liderliğini takip ederken, çoğu BTC toparlandığında yükselemedi. Kripto kralı basın zamanında 10.944$’dan işlem görmektedir.

Litecoin gibi birçok kripto, grafiklerde durgunlaşmaya devam etmektedir.

Litecoin [LTC]

“Sanal gümüş” olarak adlandırılan Litecoin, uzun süredir fiyat listelerinde düşük performans gösteriyor. Temmuz ayının son haftası ile Ağustos ortası arasındaki kısa 20 günlük sürenin dışında, LTC’nin hareketi çok ama çok durgun oldu. Ayrıca, 3 Eylül’de Bitcoin’in düşüşünden sonra Litecoin’in kayıpları nedeniyle daha da kötüleşti.

Litecoin, dar bir fiyat kanalı içinde işlem görüyor ve bu Haziran ayı ile Temmuz başındaki hareketini yansıtmaktadır.

Litecoin piyasasındaki düşüşün ölçeği olan teknik göstergeler düşünüldüğünde; Parabolic SAR‘ın noktalı işaretçileri fiyat mumlarının oldukça üzerinde iken, Relative Strength Index (RSI), grafiklerde aşırı satım bölgesinin yakınında durmaktadır.

Litecoin, Charlie Lee’nin Litecoin blok zincirinin üstünde çalışan bir “rol yapma oyununun” piyasaya sürüldüğünü duyurması ile son zamanlarda haberlerde yer aldı.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu