2.5 Milyon Ethereum (ETH) Yakıldı

Kripto para piyasasında blok zinciri faaliyetinin düşmesine ve Ethereum ağının düşen gelirine rağmen, ağ hala her gün önemli sayıda para yakıyor ve ETH’yi gelecekte potansiyel deflasyona yaklaştırıyor.

WatchTheBurn Ethereum ağ izleyicisinin önerdiği gibi, 2,5 milyondan fazla ETH sonsuza dek ortadan kaldırıldı. Yakılan miktar 2,6 milyar dolardan fazla. Yakma mekanizmasının uygulanmasından bu yana net ihraç, %52’lik bir düşüşle 1,8 milyon token’da kaldı.

Ne yazık ki, Haziran ayında ve Mayıs ayının sonunda gördüğümüz kripto para piyasası çöküşünden sonra kripto para yakma oranı önemli ölçüde azaldı. Çok sayıda yatırımcının piyasadan ayrılmasıyla birlikte Ethereum ağ kullanımı ve geliri önemli ölçüde düştü ve bu da günlük yakılan coin sayısını doğrudan etkiliyor.

Şimdilik, yakma mekanizması günlük yaklaşık 4.000 ETH’yi dolaşımdan kaldırarak piyasanın her gün 4,3 milyon dolarlık ek bir baskıdan kaçınmasını sağlıyor. Günlük net ihraç, yaklaşık 7.000 ETH’de kalıyor.

Yanma ETH’yi o kadar fazla etkilemiyor

Çeşitli Ethereum maksimalistlerinin beklentilerinin aksine, yakma mekanizması, varlığın kripto pazarındaki performansını en azından kısa bir süre içinde büyük ölçüde etkilemiyor gibi görünüyor. 

Ancak, yukarıda bahsedilen 2,5 milyon ETH hala mevcut olsaydı ve zaten kanayan ve likit olmayan bir piyasaya enjekte edilmiş olsaydı, Ethereum’un piyasada nasıl hareket edeceğini tahmin etmenin neredeyse imkansız olduğunu da unutmamalıyız.

Son yedi gün içinde Ethereum, daha önce neredeyse %50 aşağı itildikten sonra başarısız kurtarma girişiminin ardından değerinin %20’sini kaybetti. Yazım zamanında, ETH 1.020 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum, Geniş Kripto Para Piyasasındaki Düşüşe Rağmen Karlılığını Koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu