2020 Yılında Fransa'da 25.000 Büyük Mağaza Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek - BTC MAGAZİN

2020 Yılında Fransa’da 25.000 Büyük Mağaza Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

2020’nin başlarında, spor devi Decathlon ve kozmetik mağazası Sephora dahil olmak üzere 30 Fransız perakendeci 25.000’in üzerinde satış noktasında Bitcoin ödemelerini kabul edecek.

Gelişmenin duyurusu 24 Eylül’de Paris Perakende Haftası sırasında gerçekleştirildi .

Yeni kripto para ile ödeme sistemi, satış noktası teknoloji sağlayıcısı Global POS, EasyWallet uygulaması ve ödemeler platformu Easy2Play arasındaki ortaklık aracılığıyla başlatılacak.

Ödemeler Bitcoin ( BTC ) ile yapılırken, fonlar satış anında otomatik olarak Euro’ya çevrilecek.

Bitcoin’den Euro’ya dönüşüm sistemi, her ikisi de şu anda Fransa’nın PACTE Yasası uyarınca Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcı akreditasyonları için başvuran Deskoin ve Savitar olmak üzere iki ortak tarafından sağlanacak.

Decathlon ve Sephora ile birlikte girişime imza atan tanınmış perakendeciler arasında Boulanger, Foot Locker, World House, Intersport, Cultura, Maisons du Monde ve Norauto bulunuyor.

Global POS CEO’su ve kurucusu Stéphane Djiane konuyla ilgili bir açıklama yaptı:

“Bu, Fransa’daki ödeme yöntemlerinin gelişiminde önemli bir sembolik adımdır. Ancak, bir sembolden öte, 25.000 satış noktasına getirdiğimiz şey, Ekonomi 3.0 dünyasına güvenle girme yeteneğidir.”

Tüketicilerin, kripto para birimi varlıklarını yasal ve düzenlenmiş bir çerçeve içinde fiziksel perakende satış noktalarında kullanmalarını sağlayarak, girişimin şu anda tahmin edilen 4 milyon Fransız kripto sahibinin ötesinde benimsemeyi genişletmeyi hedefliyor. 

Bitcoin şimdilik ödemedeki tek kripto para birimi olarak kalırken Dijane, platformun gelecekte altcoinler için de destek vermeye niyetli olduğunu belirtti.

Bu yılın ocak ayında, Paris’teki bir kaç tütün ürünleri mağazası, yerel düzenleyicilerden ve merkez bankasından gelen karışık mesajlara rağmen Bitcoin satmaya başladı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu