2020 Kripto Piyasasında Neden Büyük Bir Yıl Olacak? - BTC MAGAZİN

2020 Kripto Piyasasında Neden Büyük Bir Yıl Olacak?

Tüm gözler şu anda Amerikan hisse senetleri ve tahvil piyasasında olmasına rağmen, kripto para bir dizi temel faktörden ötürü birkaç ay boyunca heyecan verici bir ticarete sahip olacak.

Kripto Büyük Bir 2020 Görebiliyordu

Kripto pazarı zaten 2020 boyunca şaşırtıcı bir şekilde iyi bir performans gösterdi, Bitcoin şu anda yılın başladığı yerden sadece %6 daha düşük bir işlem yapıyor – S&P 500’ün 2020’de şimdiye kadar gördüğü %14 performanstan çok daha iyi bir performans. Bununla birlikte, 2020’nin bu yeni başlayan piyasa için daha da iyi olacağı öne sürüldü.

Birincisi, tahminlere göre yaklaşık 30 gün içinde, Bitcoin bir sonraki blok ödülünün yarıya ineceğini görecek ve bu da, basılan Bitcoin sayısının 12.5’ten 6.25’e %50 düşmesine neden olacak – kripto enflasyon oranında anında %50 azalma demektir.

Analistler, etkinliğin tüm kripto paraların değerleri üzerinde kesin olarak olumlu bir etkiye sahip olmasını bekliyorlar.

Örneğin PlanB adlı bir analist tarafından ekonometrik bir model, BTC’nin gerçeğe uygun değerinin yarıya indirilmesinin ardından coin başına 50.000 ila 100.000 $’a yükseleceğini gösteriyor. Bahsetmemek gerekirse, önceki havlingler parabolik boğa koşusunun başlangıcını işaret etmişti, bu da tarihsel emsalin desteklenmesi durumunda aynı şeyi yapabileceğini gösterdi.

İkincisi, dünya on yıldaki ilk durgunlukta, yerleşik kripto piyasasının tarihindeki ilk durgunlukta iç içe geçmiştir. Hükümetler, acil durum planlarını aktive ederek, milyarlarca ve trilyonlarca dolar basarak karşılık verdiler.

Analistler, bu politika tepkisinin kripto para birimi alanı için büyük olmasını bekliyorlar, çünkü fiat paranın uyarıcı yoluyla kaldırılması, Bitcoin gibi merkezi olmayan, merkezi bir otoriteye bağlı olmayan ve hükümet parasıyla karşılaştırıldığında nispeten az olan varlıkların değerini kanıtlayacaktır.

Zamanın neler göstereceğini önümüzdeki günlerde takip etmeye ve sizlere bildirmeye devam edeceğiz. Daha fazlısı için bizi takip etmeyi unutmayın!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu