30 Ocak 2021 Cardano, Dogecoin, VeChain Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

30 Ocak 2021 Cardano, Dogecoin, VeChain Fiyat Analizi

Cardano’nun fiyatı, fiyatın aşağıya doğru hareket etmesi ve 0.339 $ ‘lık desteğe yakın olması nedeniyle sermaye çıkışları nedeniyle zayıflamış olabilirken, Dogecoin son 24 saatte fiyat % 40’ın üzerinde düşerken güçlü satış baskısına tanık oldu. Ancak, momentum her iki yönde de sallanamazsa VeChain sabit kanalı içinde hareket edebilir.

Cardano [ADA]

Kaynak: TradingView
ADA / USD

0,367 $ ‘lık güçlü bir direnç seviyesini tersine çeviremedikten sonra, Cardano düşüşe geçti. Yazım anında, Cardano piyasa değerine göre dünyanın altıncı en büyük kripto para birimi, son 24 saatte % 2,21 düşüşle 0,3535 $’dan işlem görüyor. Chaikin Para Akışı, endeksin yarı çizginin altına inmesi nedeniyle sermaye çıkışlarının kayıpları artırmış olabileceğini öne sürdü.

Son düşüşe rağmen, piyasada düşüş ivmesi güçlü görünmediğinden boğalar mevcut desteği koruyabilir. RSI nötr bölgede yerleşmiş ve her iki yönde tarafına geçmedi. Öte yandan, 0.367 $ direncinin üzerinde bir hareket, yükseliş döngüsünün başladığını gösterebilir.

Dogecoin [DOGE]

Kaynak: TradingView
DOGE / USD

Dogecoin’in yükseliş dönemi, ağır satış baskısı dünden bu yana % 30’un üzerinde kayıplara yol açtığı için kısa kesilmiş gibi görünüyor. Bakiye Hacmi, son birkaç gündeki alım çılgınlığının kripto parayı grafiklerde rekor seviyelere yükselttikten sonra yukarıda belirtilen satış baskısını gösterdi. Müthiş Osilatör ayrıca düşüş tarafına doğru bir ivme kayması kaydetti.

Son 24 saatteki düşüş, piyasa değerini yaklaşık 2 milyar dolar düşürdü ve bu da toplam değerinin üçte birini oluşturdu. Bununla birlikte, fiyat 50-SMA (mavi) ve 200-SMA’nın (yeşil) oldukça üzerinde kaldığı için genel eğilim yükseldi. Kayıplar 0,031 $ ‘da tamponlanırsa, grafiklerde bazı yeni destek seviyeleri bulunabilir. Her iki durumda da, sonraki birkaç seans DOGE’un gelecekteki yönüne daha fazla netlik katacak.

VeChain [VET]

Kaynak: TradingView
VET / USD

VeChain, kripto para birimi son 24 saatte % 3,16 düşüşle 0,027 dolardan işlem gördüğü için düne kıyasla çok az değişiklik gördü. Grafiklerde, fiyat ani direncinin ve desteğinin orta noktasındaydı, ancak piyasada düşüş eğilimi görüldü. Müthiş Osilatör bazı ayı ivme kayıtlı ve Stokastik RSI nötr bölgeden daha düşük işaret etti.

Satıcılara yönelik güçlü bir ivme değişimi, fiyatın hemen destek noktasına yaklaşarak aşağı doğru hareket ettiğini görebilir. Momentum nispeten nötr kalırsa, MEÖ mevcut kanalı arasında konsolide olmaya devam edebilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu