30 Temmuz Piyasa Özeti

30 Temmuz’da kripto para piyasalarının genel değeri bir önceki güne (29 Temmuz) göre düşüş yaşayarak 262 milyar dolar seviyesinde seyrediyor. Son 24 saatlik ortalama hacim ise 45 milyar dolar civarında. Bu durum kripto para birimleri için durgunluk olarak kabul ediliyor. Değerlerdeki iniş ve çıkışlar ise hemen hemen aynı ortalamada yatay bir biçimde devam ediyor.

30 Temmuz Piyasa Özeti 2

Son 1 haftalık sürece baktığımızda ise yine bir düşüş görüyoruz. Geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarının genel değeri 275 milyar dolar civarında seyrederken, bugün 13 milyar dolar civarında bir düşüş olduğunu görüyoruz.

30 Temmuz Piyasa Özeti 3

Bitcoin hariç toplam piyasa değerinde de bir önceki güne nazaran bir düşüş yaşandığını görebiliyoruz. Verilere göre 29 Temmuz’da 94 milyar dolar olan toplam piyasa değeri 30 Temmuz’da 93 milyar dolara geriledi. 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise 33 milyar dolardan 31 milyar dolar seviyesine düştü.

BİTCOİN NE DURUMDA?

Bitcoin 27 Temmuz’da yaşadığı hızlı düşüşün etkilerini hala üzerinde taşıyor. 29 Temmuz’da 9.600 dolar olan Bitcoin, 30 Temmuz’da 9.500 dolara düştü. Bitcoin’in bir süredir 9.300-9.500 bandında yatay hareket ettiği gözlemleniyor. Bitcoin son 7 günde en düşük 9.200 dolar değerini gördü. Bu fiyatlarda dengelenme yaşanırsa, Bitcoin’in çıkış yaparak 11.000 doları görmesi bekleniyor. Bazı analistlere göre Bitcoin’in yakın zamanda 8 bin dolar seviyelerine kadar düşmesi bekleniyor.

30 Temmuz Piyasa Özeti 4

Bununla birlikte boğa senaryosundan bahseden analistler, Bitcoin’de bundan sonra yükselme yaşanacağı konusunda hem fikir.

Ağ Değerinin İşlem Oranı (NVT) kavramının mucidi Willy Woo da Twitter’da takipçilerine umut dolu mesaj verdi.  Woo’ya göre, boğa piyasasının ilk aşaması tamamlanıyor ve boğa koşusu başlıyor.

30 Temmuz Piyasa Özeti 5

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 24 Saatten Daha Kısa Sürede % 10 Düştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu