Londra Euro Exim Bank XRP Kullanımını Başlatıyor - BTC MAGAZİN

Londra Euro Exim Bank XRP Kullanımını Başlatıyor

XRP, bankalararası işlemler için nihai belirteç olarak kitlesel benimseme yolunda başarılı olmaya devam ediyor. Birkaç banka ve ödeme işlemcisi tarafından yapılan çok sayıda test ve duyuru sonrasında, Londra Euro Exim Bank, nihayet XRP ve Ripple’nin xRapid yazılımını bu yılın ilk çeyreğinde kullanmaya başlayacağını açıkladı.

American Banker tarafından yayınlanan bir rapora göre, bankadaki uyumluluk işlemleri başkanı Graham Bright, Ripple platformunun ve XRP belirtecinin kullanılmasının 80’den fazla ülkede bankalar arası transferleri kolaylaştıracağını belirtti.

Blockchain teknolojisinin ticaret finansmanında yardımcı olabileceği pazarlar hakkında birçok konuşma yapıldı. Şu anda 80’den fazla ülkede bulunan müşterilerimizin ödemeleri için bir platform oluşturarak sorunsuz ve sürtünmesiz bir şekilde ödeme yapmalarını sağlamayı düşünüyoruz.

Ripple’ın küresel stratejik hesap yöneticisi olan Marcus Treacher, xRapid’in bankaların dövizler arası transferleri gerçekleştirirken bazı döviz çiftlerinin oynaklığıyla ilgili risklerle karşılaşmadan anında işlem yapmalarına olanak sağladığını belirtti:

“XRP’yi kullanırken,  paranızı tüm dünyadaki yabancı hesaplara teslim etmek yerine, fonlarınızı yerel olarak, kontrolünüz, istikrarınız, güvenilirliğiniz altında tutuyorsunuz. Yapısal olarak çok daha iyi bir pozisyon. Parayı yerel hesabınızdan, örneğin Brezilya’daki bir hesaptan iki dakika içinde hedef hesaba, Euro olarak taşıyabilirsiniz. ”

Ripple, bir işlemin tüm orta adımlarını ortadan kaldırmayı mümkün kılar. Ana bankanın XRP’yi ortak borsalarda satın almasını, birkaç saniye içinde göndermesini ve hemen bu belirteçlerin fiat’ta hedef ülke Borsasında satılmasını ve konsolide edilmesini sağlar.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu