ABD Enflasyon Oranlarının Açıklanması Beklenirken Bitcoin Fiyatı Konusunda İyimserlik Artıyor

Santiment’e göre, Bitcoin‘in sosyal duyarlılığı, topluluk önemli enflasyon verilerini beklerken Temmuz ayının ikinci yarısına girerken benzeri görülmemiş bir iyimserlik görüyor. 

Zincir üstü analitik firması, fiyatlar çok az dirençle veya hiç direnç göstermeden yükselirken kalabalığın şüpheci kalması için ideal bir düzen olabileceğini öne sürdü.

Çok az kripto analisti, TÜFE verilerinin yayınlanmasından önce Bitcoin’in fiyat hareketi konusunda iyimserliğini koruyor.

Kripto analist Ali Martinez’e göre:

“TD Sequential, BTC’nin dört saatlik grafiğinde bir satın alma sinyali sunuyor. 100 saatlik MA 20.400$’da tutarsa, BTC 21.900$’da 200 saatlik MA’ya geri dönebilir. 100 saatin üzerinde tutunamamak MA, 19.900 dolara düşüşü tetikleyebilir.”

Bir analist olan Lark Davis , “Bitcoin daha yüksek zirveler ve daha yüksek düşükler… Potansiyel bir yükseliş trendine başlıyor mu? 13’ünde TÜFE verilerini alana kadar hiçbir şey için çok heyecanlanmayın. Ne yazık ki, makro hala kripto pazarını dikte ediyor!”

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Ağındaki Yeni Adres Patlaması Boğa Piyasasının Habercisi mi?

13 Temmuz için beklenen ABD tüketici fiyat endeksi raporu bu hafta traderlar tarafından yakından izlenecek. ABD enflasyonunun, Federal Rezerv’in Temmuz ayında önemli bir faiz oranı artışı için davasını destekleyen yeni bir kırk yılın en yüksek seviyesi olan %9’a yükselmesi bekleniyor.

Yatırımcılar, işletmelerin enflasyonist girdap ile nasıl başa çıktıklarına dair ipuçları için kritik ikinci çeyrek kazanç sezonunu beklerken Pazartesi günü hem Avrupa piyasalarında hem de ABD hisse senedi vadeli işlemlerinde düşüş görüldü. Fiyat baskıları, parasal sıkılaştırma dalgası ve bocalayan küresel ekonomi piyasaları gölgede bırakmaya devam ediyor.

Kripto piyasası fiyat hareketi

Küresel piyasalarda haftaya temkinli başlangıç, kayıpların dördüncü gününe damgasını vuran ancak fiyatı 20.000 doların üzerinde tutan Bitcoin’in dikkatini çekti. BTC, yazı yazılırken bir önceki güne göre %2,42 düşüşle 20,423 dolardan işlem görüyordu.

Pazartesi gününün erken saatlerinde değerinin %2,51’ini kaybettikten sonra Ethereum 1.200 doların altına düştü ve yazım zamanında 1.141 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu