ABD’de Kripto Varlıkların Geleceği: Ripple (XRP) Avukatına Göre 2025’e Dek Hukuki Mücadeleler Devam Edecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden dava bağlamında XRP tokenlerinin sahiplerini temsil eden avukat John Deaton, ABD’de kripto para birimlerinin statüsü konusunda siyasi bir uzlaşma sağlanıncaya kadar mahkemede savaşmanın zorunlu olduğunu belirtti.

Bu yorum, ABD Kongresi’nin kripto para birimleriyle ilgili bir dizi yasa tasarısını incelemekte olduğu bir dönemde geldi.

Kripto Düzenlemesi: Mahkemeler mi Yoksa Meclis mi?

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Deaton, mahkemelerde verilecek kararların, kripto sektörünün geleceği için en iyi yol olabileceğini savundu.

Deaton, “Siyasi renklere bakmaksızın, Amerikan inovasyonunu desteklemek için mahkemede savaşmak zorundayız” dedi.

Son zamanlarda, kripto dünyasında mahkemelerde önemli kararlar alındı. Ripple, XRP tokenlerinin menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiği konusunda hakimden olumlu bir karar aldı.

Bunun yanı sıra, Grayscale de Bitcoin Trust’ını Bitcoin ETF’ye dönüştürme talebinin SEC tarafından tekrar incelenmesine dair gelen mahkeme kararıyla bir zafer elde etti.

Ancak, Coinbase ve Binance gibi büyük borsalar, SEC tarafından menkul kıymet yasalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle dava edildi.

Siyasi Arenada Kripto Para Uzlaşısı

ABD’de kripto para birimleri hakkında birçok yasa tasarısı sunulsa da, Deaton’a göre, mevcut siyasi ortamda bu tasarıların geçmesi oldukça zor. Özellikle mevcut liderlerin çoğunun kripto para birimlerine karşı olumsuz bir tutuma sahip olması, bu tasarıların Kongre’den geçmesini zorlaştırıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cardano CEO'su, SEC'in Binance Davasının Ardından Kripto Endüstrisine Birleşme Çağrısında Bulundu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu