ADA, LINK ve Bitcoin Arasındaki Korelasyon Zayıf - BTC MAGAZİN

ADA, LINK ve Bitcoin Arasındaki Korelasyon Zayıf

  • Skew analitik firması, ADA, LINK ve Bitcoin arasındaki korelasyonun BTC ile USDT dahil diğer altcoinler arasındaki korelasyondan çok daha zayıf olduğunu gösteren bir grafik paylaştı.

Analitik firması Skew, Cardano’nun ADA ve Chainlink’in LINK adlı iki büyük altcoininin, Tether de dahil olmak üzere diğer en iyi kripto varlıklarından çok daha az ilişkili olduğuna inanıyor.

LINK ve ADA, Bitcoin ile USDT’den Daha Az İlişkilidir

Skew’deki analistler, son tweetlerinde, iki üst düzey altcoin olan ADA ve LINK’in Bitcoin ile En İyi 10 listesindeki diğer altcoinlerle çok fazla ilişkili olmadığını gösteren bir grafik yayınladı.

Aslında, bu iki varlık BTC ile en az ilişkili olanlardır. İlk 10 kripto para arasında, BTC ile en büyük korelasyon Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) ve Litecoin (LTC) göstermektedir: 0.7.

Santiment analitik ajansı bu yılın başlarında, Bitcoin ile en popüler stabilcoin olan USDT arasında ters bir korelasyon olduğunu duyurduğu bir rapor paylaştı. Bu nedenle, kripto borsalarındaki USDT miktarı, Bitcoin’in işlem yaptığı seviyeyi doğrudan etkilemektedir.

Korelasyon doğrudan ise, varlıkların fiyatı aynı yönde hareket etme eğilimindedir. Bununla birlikte, korelasyon ne kadar zayıfsa, bir altcoinin Bitcoin’den bağımsız hareket etme şansı o kadar artar.

Chainlink, Kara Perşembe’den Bu Yana %956 Arttı

LINK, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, kısa süre önce 4.75$’dan 9$’a ve şimdi coin başına 13$’a yükselen büyük bir artış göstererek piyasayı şaşırttı.

9 Ağustos Pazar günü yüzde 37’lik bir artıştan sonra LINK, Messari tarafından sağlanan OnChainFx’ten alınan verilere dayanarak; Tether ve XRP‘yi geri püskürterek kısa bir süre ilk 3. sıradaki pozisyonunu almayı başardı.

Ancak, yayın sırasında CoinMarketCap, Chainlink’in 6. sırayı elinde tuttuğunu gösteriyor. Bundan önce, Chainlink’in dahil olduğu birkaç büyük ortaklık ve sahte Zeus Capital bankasından gelen tehditler vardı.

Yakın zamanda geri çekilmesine rağmen, coin şu anda Kara Perşembe’deki düşüşünden (12 Mart) bu yana yüzde 956’nın yükseliş sergiledi.

Cardano (ADA), Shelley Yükseltmesini Kullanıma Sundu

31 Temmuz’da Cardano platformu uzun zamandır beklenen kod yükseltmesini resmen gerçekleştirdi, Shelley. Kurucu Charles Hoskinson’a göre, bu hard fork platformu tamamen merkezi olmayan hale getirecek ve Cardano’da akıllı sözleşmelerin, dapp’lerin ve yerel varlıkların görünmesini sağlayacak.

Hoskinson ayrıca, tüm bunlar ortaya çıkar çıkmaz, ADA’nın piyasadaki en iyi kripto para birimi olacağını gururla belirtti. Birçoğu gelecekteki temellerin ADA’nın değer kazanması için uygun olduğuna inanıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu