Aion (AION) Nedir? Aion (AION) Geleceği ve Yorum 2022

Aion (AION) Nedir?

Kanadalı bir blok zinciri şirketi olan Nuco, AION ağını AION token’ını kullanarak geliştirdi.

AION, var olan blok zinciri ağlarıyla gizlilik, güvenlik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sorunlarını ele almak için tasarlanmış çok katmanlı bir blok zinciri sistemidir.

Bitcoin gibi birinci nesil blok zinciri projeleri, herkesin dağıtılmış bir kamu defterine eşler arası işlemleri kaydetmesine izin verir. Bunu, geliştiricilerin daha karmaşık algoritmalar kullanarak kendi projelerini oluşturmalarına ve barındırmalarına olanak tanıyan Ethereum gibi ikinci nesil blok zinciri projeleri takip ediyor.

Bununla birlikte, birinci ve ikinci nesil projeler, blok zinciri ağlarının küresel olarak bağlı gücünden yararlanamıyor. Böylece, ayrık blok zinciri iletişimine izin veren üçüncü nesil blok zincir ağları ortaya çıktı ve Aion, dünya da ilk üçüncü nesil blok zinciri ağıdır. Bir blok zinciri ağı olarak kabul edilen AION, farklı blok zincirleri arasında kesintisiz iletişim sağlar ve uygulamalarının yönetilmesine yardımcı olur.

AION ağı, tescilli blok zinciri yapılarını destekler ve zincirler arası birlikte çalışabilirlik için güvenilir bir mekanizma sağlar. İşlemlerin aracı olmadan gerçekleştiği ağ kullanıcıları arasında değer, mantık ve likit varlıkları iletir. İşletmelere tahsis edilen ilk genel AION ağının adı AION-1’dir. Bu üçüncü nesil, sınıfının en iyisi blok zinciri, kripto alanındaki bir sonraki kripto ekonomik ve güvenlik dinamiklerini temsil ediyor.

Blockchain teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesi, birlikte çalışabilirliği gerektirir. Blockchain ağlarının başarılı olması için finansal kurumlar gibi eski sistemlerle iletişim kurabilmesi gerekir. Maalesef şu anda donmuş tabaka ile eski dünya arasındaki iletişim çok zor. Ethereum, Bitcoin, Zcash vb. Kripto para birimleri gibi farklı kripto para birimleri birbirleriyle iletişim kuramaz. Bitcoin’in Litecoin ağında neler olduğunu bilmesi çok zordur ve bunun tersi de geçerlidir.

Kripto para borsaları dijital para birimleri arasında geçitler sağlasa da hala bir sorun var. Sorun, kripto para birimi değişimlerinin merkezi olmayan olmasıdır. Saldırılar ve uzun süredir devam eden hatalar gibi güvenlik ihlallerine karşı son derece savunmasızdırlar. AION Blockchain, kripto dünyasında birlikte çalışabilirliği ve güvenliği desteklemeyi amaçlamaktadır. Özel ve genel blok zincirlerinin ölçeklenebilirlik, güvenlik ve birlikte çalışabilirlik sorunlarına güvenilir bir çözüm sunar.

Nuco Global Inc.’in CEO’su Matthew Spoke, 2017’de AION’u kurdu. Nuco ayrıca Aion Foundation’ı ve Aion ekosistemini başlattı. Bu topluluk projesinin arkasındaki ekip, her biri yılların teknoloji deneyimine sahip yetenekli yazılım mühendisleri Ali Sharif, Chris Lin ve Alexandra Roatis’ten oluşuyor. Nuco CTO Junius Tu, 15 yılı aşkın blok zinciri liderliği deneyimine sahiptir. Ticari destekleyiciler Duncan Cameron ve Dipesh Pradhan’dır. CFO Jason Burke ve COO Kesem Frank ayrıca kripto ve girişimcilik konusunda geniş deneyime sahip.

Aion, ERC-20 uyumlu AION token’larını kullanır. AION başlangıçta Ethereum blok zincirinde kolaylaştırıldı. Bununla birlikte, kullanıcılar bunu kolayca AION ağına dönüştürebilir ve iki blok zinciri arasında aktarabilir.

Ölçeklenebilirlik, birinci ve ikinci nesil blok zincirlerdeki en büyük sorunlardan biridir. Aion, bu ölçeklenebilirlik sorununu sanal bir makine kullanarak çözüyor. Sanal makineler, uygulamaların gelişmiş performans ve ölçeklenebilirlik ile çeşitli blok zincirlerinde çalışmasına izin verir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   sUSD (SUSD) Nedir? sUSD (SUSD) Geleceği ve Yorum 2022

Ağ oluşturma, ağlar arasında sorunsuz işlemler sağlarken zorlukları da yönetir. Köprü, ağdaki zincirler arası işlemleri doğrulayan bir doğrulayıcıdır. Yalnızca kaynak blok zinciri tarafından mühürlenmişse ve iade nakliye ücretini ödemişse işlemi geçerli bir şekilde imzalayacak ve yayınlayacaktır. Birden çok doğrulayıcı havuzu, aynı blok zinciri ağında birden çok köprü kaydedebilir. Kullanıcı, hedef ağa başvurarak kullanılacak köprüyü belirtir.

Aion (AION) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Matthew Spoke
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 501,505,081
  • Dolaşımdaki Arzı: 501,505,081
  • Piyasa Değeri: ₺ 380,325,514
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.3977
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 6.24
  • Proje Amacı: AION token’a dayanan OAN’ın temel amacı, farklı blok zincirleri arasındaki işbirliğini kolaylaştırmaktır. Bu, kullanıcıların veya geliştiricilerin farklı uygulamalar oluşturmasına izin vererek mümkün olur. AION’un tokenin çekirdeğini üretmesinin nedeni budur.

Aion (AION) Geleceği

Blockchain ve Desantralizasyon başlayacak. Bu nedenle, birlikte çalışabilirlik konusunda uzmanlaşmak çok önemlidir ve AION’u benimsemek harika bir fikir gibi görünüyor. Kripto dünyasının sürekli gelişimi, en hızlı büyüyen yan zincir konsepti ve blok zinciri birlikte çalışabilirliğine yönelik artan talep ile AION gelecek için umut verici görünüyor.

Aion, Aion-1 adı verilen temel bir Blockchain’e sahiptir. Bu ağ üzerinde uygulamalar geliştirilebilir ve ağda ekonomi sağlanır. Bildiğiniz gibi Cryptocurrency ve Blockchain girişimlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Ancak, bu blok zincirler günlük yaşamda ana akım haline geldikçe, birbirleriyle iletişim kurmaları gerekecek. Böyle bir durumda Aion, gelecekte tüm Blockchain’lerin buluşabileceği bir ağ oluşturmayı planlıyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Aion (AION) Yorum

3. nesil Blockchain olarak anlaşılan Aion, aynı zamanda özel sektör ile kamu sektörü arasında bir köprü görevi görme amacı ile geliştirilmiştir. Aoin Ağı, Bitcoin ve Ethereum blok zincirlerini birbirine bağlı bir sistemle bir araya getirerek blok zincirleri arasında değer ve veri aktarımını kolaylaştırır. Yüksek düzeyde ölçeklenebilir Aion blok zincirleri nedeniyle veri kapasitesi önemli ölçüde artırılmıştır. Ayrıca, Aion ağı, kendi ağında farklı işlevler için özel Blockchain’lerin oluşturulmasına izin verir. Blockchain yaratıcıları kendi blockchainlerini yönetebilir.

Aion (AION) Nereden ve Nasıl Alınır?

Aion (AION)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu