Hegic (HEGIC) Nedir? Hegic (HEGIC) Geleceği ve Yorum 2022

Hegic (HEGIC) Nedir?

Hegic, Ethereum tabanlı, akıllı sözleşmeler ve özel likidite havuzları tarafından desteklenen bir opsiyon satın alma platformudur. Token, ETH ve wBTC gibi Ethereum tabanlı token’lar için kripto birimler için ticaret dünyasına şeffaflık, güvenilmez ve zincir üstü çözümler getirmeyi amaçlıyor.

Ocak 2020’de isimsiz bir geliştirici tarafından Molly Winterminute takma adıyla kurulan Hegic, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş bir zincir üzeri opsiyon ticaret protokolüdür. Hegic, kullanıcıların riskten korunma sözleşmeleri olarak bilinen özel akıllı sözleşmeleri kullanarak kripto varlıkları için merkezi olmayan opsiyon sözleşmeleri alıp satmasına olanak tanır.

Hegic kripto para opsiyon sözleşmeleri, sahibine (yani alıcıya) bir varlığı önceden belirlenmiş bir fiyattan (gerçek fiyat olarak bilinir) alma veya satma hakkı verir ve satıcı olarak anılacaktır (gerçek fiyat olarak da bilinir) ihraççıyı zorlar. belirli bir süre içinde bir varlığı satın alır veya satar. Hegic Model, finansal türevler için geleneksel standartların çok ötesinde işlevsellik sağlayan bir ürün sağlamak için merkezi olmayan finans (DeFi) mantığını kripto para opsiyon ticaretine entegre eder.

Hegic’in türev ürünlere yönelik yenilikçi DeFi yaklaşımı, ETH veya wBTC gibi geleneksel alım veya satım opsiyonlarına dayalı akıllı sözleşmeler olan riskten korunma sözleşmelerine dayanmaktadır. Hegic kullanıcıları, kripto varlıklarının değerini daha iyi korumak için kripto yatırımlarını koruyabilirler. Bu riskten korunma sözleşmelerini finanse etmek ve platforma likidite sağlamak için Hegic, birçok DEX protokolünde bulunana benzer bir likidite havuzlama mekanizmasına güvenir. Likidite sağlayıcıları, platformun güvenilmez opsiyon ticaretini kolaylaştıran Hegic likidite havuzlarına para yatırır ve bunun için ödüller kazanabilir.

Kullanıcılar, Hegic platformuna öncelikle bir riskten korunma politikasının alıcısı olarak veya bir riskten korunma politikasının yaratıcısı olarak katılabilir. İlk olarak, Hegic kullanıcıları bir dizi Ethereum tabanlı varlık için call ve put opsiyonları satın alabilir. Bu birçok nedenden dolayı faydalı olabilir. Örneğin, bir seçenekler çağrısına girmeye karar vermek, genel yatırım stratejinize fayda sağlayabilir veya bazı risk türlerini azaltabilir. Çoğu kripto para birimi ve geleneksel opsiyon ticareti, bir işlemde bireysel sahiplerin ve bireysel ihraççıların varlığına dayanır. Bununla birlikte, Hegic likidite havuzları, birden fazla likidite sağlayıcısından veya ihraççısından likidite biriktirmek üzere tasarlanmıştır, bu da aşağı yönlü riski azaltır ve derin likidite sağlar.

İkincisi, riskten korunma sözleşmeleri yazmanın potansiyel kârını yeterince çekici bulanlar, Hegic platformunda hem satım hem de alım opsiyonlarını “yazabilir” ve kar elde etmek için ilgili likidite havuzlarına wBTC veya ETH gibi farklı varlıklar tahsis edebilir. Hegic nakit fonları velayete tabi değildir, yani riskten korunma politikasını satın alan mal sahibi dışında hiç kimsenin yazarın fonlarına erişimi yoktur.

Hegic’in likidite havuzlama mekanizması, riskten korunma politikalarına başvuranların varlıklarını karşılıklı hale getirmeyi mümkün kılar. Bu nedenle, aşağı yönlü risk tüm likidite sağlayıcılarına yayılmıştır. Benzer şekilde, riskten korunma sözleşmeleri yazmanın parasal ödülü tüm likidite sağlayıcılarına dağıtılır. Likidite sağlayıcıları, likidite havuzuna katkılarıyla orantılı olarak HEGIC LP token’ları ve ayrıca ETH veya wBTC’de ödenen havuz bonuslarının bir kısmı kazanırlar.

Hegic’in likidite havuzlama mekanizmasının bir başka benzersiz özelliği, bireysel yaratıcılara dayanan geleneksel modellerin aksine, Hegic likidite sağlayıcılarının, likidite tahsislerini çeşitlendirmek için aynı zamanda birden fazla riskten korunma sözleşmesine fon tahsis edebilmesidir. Bu model, uzun vadede Hegic platformundaki bir likidite sağlayıcısının kârının geleneksel bir bireysel ihraççının kârını aşabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Riskten korunma sözleşmesi sona erdiğinde, prim ve uzlaşma ücretleri ETH veya wBTC’de oluşturulur. Bonuslar likidite sağlayıcılarına iade edilirken, platform takas ücretlerinin tamamı tüm HEGIC token sahiplerine eşit olarak dağıtılır. Bu ücretler üç ayda bir toplanır ve dağıtılır. Bonuslar ve ödeme ücreti ödülleri ETH ve wBTC’de ödenir, ancak Hegic aynı zamanda sahiplerine benzersiz avantajlar sunan yerel tokenine de büyük ölçüde güvenir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   On-Chain ve Off-Chain NFT'ler Nedir? Zincir Üstü ve Zincir Dışı NFT'lerin Farkları

HEGIC, öncelikle ödül dağıtımı için ve ortak bir platform yardımcı programı token’ı olarak kullanılan bir ERC-20 token’ıdır. Kullanıcılar ETH ve wBTC şeklinde ödüller kazanabilirken, likidite sağlayıcıları ve platform kullanıcıları da HEGIC kazanabilir ve token tutarak özel avantajlar elde edebilir.

HEGIC’in sabit maksimum arzı, bağlayıcı bir eğri akıllı sözleşme yoluyla organize bir programda yayınlanan yaklaşık üç milyar HEGIC’dir. Kullanıcılar HEGIC’i borsada veya doğrudan yerleştirme eğrisinde satın alabilir.

Hegic Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Molly Wintermute
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 3,012,009,888
  • Dolaşımdaki Arzı: 703,727,349
  • Piyasa Değeri: ₺ 112,132,466
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.08861
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 5.96
  • Proje Amacı: Hegic, zincir üzerinde Ethereum tabanlı bir opsiyon ticareti protokolüdür. Hegic ile, KYC veya ticaret için kayıt olmadan 7/24 zincir üzerinde nakit, ETH ve BTC seçenekleriyle ticaret yapabilirsiniz.

Hegic Geleceği

Hegic Coin’in geleceği merak ediliyor ve kripto analistleri gelecekte olumsuz bir trend olacağını ve HEGIC’in para kazanmak için iyi bir yatırım olmadığını öne sürüyor. Bu kripto para birimi olumsuz bir görünüme sahip olduğu için portföy oluşturmak yerine başka projeler aramanızı tavsiye ediyor. Ancak uzmanlar, günlük işlem için bir fırsat sunuyorsa takdir edilmesi gerektiğini ve uzun süre tutmak için bir neden olmadığını söylüyor.

Bu kripto para için yapılan incelemeler olumsuz olsa da, opsiyon piyasasının büyümesiyle iyi bir yer bulabilir. Lansman sırasında Hegic, en yüksek piyasa değeri ve kilitli toplam değere (TVL) sahip merkezi olmayan seçenekler arasında en iyi seçimdi. Merkezi olmayan opsiyon piyasasında büyük bir potansiyel var ve mevcut durumu çok iyi olmasa da yine de yankı uyandırabilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Hegic Yorum

Hegic, Ethereum tabanlı DeFi ve kripto ekosistemi için güncel, opsiyon tarzı bir finansal araç geliştirdi. Likiditelerini bir araya getirebilen ve aynı anda birden fazla riskten korunma sözleşmesine likidite sağlayabilen, verimliliği artıran ve likiditeyi çeşitlendiren hedger’lar arasında potansiyel dezavantaj ve prim riskinin yayılmasına yardımcı olur.

Hegic, DeFi ruhuyla, otomasyon ve güvenilmez zincir içi ticaret sunan akıllı, gözetimsiz bir sözleşme seçenekleri ticaret platformu sunar. Hegic’in yapısı, kullanıcıların özerkliği veya gizliliği artırmadan kripto para opsiyon ticareti yapmalarına olanak tanır. Platform ayrıca HEGIC token sahiplerine tüm ödeme ücretini dağıtarak kullanıcı tabanına geri veriyor. Hegic’i kullanmak için onları suçlamak yerine, onları ödüllendirir.

HEGIC Coin, stake edilen bir kripto para birimi olduğu için yatırımcıların dikkatini çekiyor gibi görünüyor. Çünkü staking son zamanlarda çok popüler hale geldi. Ayrıca Hegic, opsiyon piyasasına yeni bir görünüm kazandırıyor, ancak aynı zamanda geleneksel opsiyonlardan farklı bir dizi risk sunduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla yatırımcıların bu aşamada temkinli davrandıkları görülmektedir.

Hegic Nereden ve Nasıl Alınır?

Hegic’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu